KALICH HOŘKOSTI SE NAPLNIL V PONDĚLÍ

Utkání proti Pardubicím rozhodovalo o pořadí na 11. a 12. místě. I přes dobrý vstup se nám nepodařilo soupeře porazit a zajistit si alespoň jedno vítězství v turnaji Národního finále Mistrovství České republiky pro rok 2017.

BA Nymburk : Synthesia Pardubice 55:58

Poslední zápas se hrál ve „dvojhale“ kde oba kurty byly odděleny pouze sítí a hluk a především pískání rozhodčích mátlo všechny čtyři týmy. Po jedné takové akci padly dva body do našeho koše, protože na rozdíl od Pardubic jsme po písknutí z druhého kurtu přestali hrát. Když uvážíme, že konečný rozdíl byly tři body… Také se hrálo na palubovce, kde byly na zemi namalovány čáry snad na všechny halové sporty. Změť čar však žádné problémy nepřinesla, přešlapy z nevědomosti, která čára platí, nebyly. Málem jsme byli i svědky vyvedení jednoho fanouška z řad Pardubic. I tahle situace se uklidnila a pak už nic zápas nenarušovalo.

Vlastní utkání jsme začali dobře. Po prvních dvou koších soupeře, o jednom z nich jsme psali výše, se první pětka do Pardubic zakousla a vybudovala třináctibodové vedení. Jenže druhá pětice se nechala od agresivně hrajícího soupeře zatlačit do defenzívy. Jako z píchlé duše uniká vzduch, nám se minutu po minutě ztrácel náš náskok.

Do druhého poločasu jsme si přenesli jen jednobodový náskok. Bohužel nám nevyšel nástup do třetí čtvrtiny. Pardubice převzaly iniciativu a získaly kromě vedení i psychickou podporu. Pomalu navyšovaly svůj náskok až na osm bodů. Ve finiši jsme nakonec dostali Pardubice pod tlak, ale na více než snížení ztráty na tři body to nestačilo.

Body: Kolář 14, Černý 11, Křemen 9, Střítežský 4, Jakubal 4, Hájek 4, Dohnal 3, Rufer 2, Dittrich 2, Snop 2, čtvrtiny: 25:12, 4:16, 14:20, 12:10

I když naši hráči nedokázali na Národním finále urvat alespoň jednu výhru je neúspěchem, už samotná účast úspěchem je a hlavně by měla pomoci v tréninkové píli na další rok. Ve středočeském krajském poháru jsme své soupeře přehrávali a deklasovali. Předváděli jsme kolektivní výkony a hráli jsme velice dobře. Bohužel středočeská soutěž U12 nám nesignalizovala, jaká je opravdu úroveň v jiných krajích. Naše skromné naděje vzaly za své hned v prvních utkáních ve skupině. Podle výsledků tří zápasů ze čtyř je vidět, že nám chybělo i trochu štěstí. Dva zápasy jsme prohráli o dva body, jeden o tři a pouze s pozdějším vítězem Ostravou jsme v utkání prohráli výrazně.

Teď je hlavně potřeba si ze zápasů MČR vzít poučení. Každý hráč na vlastní kůži poznal, že má ještě oproti svým vrstevníkům hodně rezerv a to není věc, která je na škodu. I proto je účast na takovém turnaji důležitá a měla by být především velkým vkladem do další budoucnosti každého hráče i celého týmu. Zapomeňte na prohry, ale pamatujte si, kde vás váš protihráč přehrál.