PRVNÍ TÝMY BA ZAČALY PŘÍPRAVU NA SEZONU

Jako první dva týmy vstoupily do společné přípravy žáci kategorie U14 a U15. Od pondělí se žáci scházejí s trenéry Janem Košařem a Michalem Fraňkem v hale ZŠ Komenského v počtu jedenadvaceti. Dalších šest hráčů se připojí v příštím týdnu na soustředění v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.

Aktuálně trénují oba týmy dvoufázově dohromady a příprava se zaměřuje hlavně na individuální činnosti jednotlivce dále na kondiční složku jako je správná technika běhu, posilování s vlastní váhou těla a dále na koordinaci a dynamiku. „V prvním tréninkovém bloku nám jde převážně o technicky správné provádění pohybů a činností ať už s míčem nebo bez míče. Je jasné, že mladší hráči jsou na tom o něco málo technicky hůře než jejich starší spoluhráči, ale všichni se snažíme na tomto faktu pracovat a zejména mladší hráči se velmi zlepšují. Právě proto, abychom tento rozdíl mezi U14 a U15 minimalizovali, začala naše příprava mnohem dříve než u ostatních družstev,“ vysvětluje trenér U15 Jan Košař.

 

První čtyři dny ukázaly, že nadšení a zapálení hráčů pro basketbal je skvělé, a proto už po prvních dnech je možné pozorovat u všech hráčů zlepšení. „I když jsme ve fázi přípravy, kdy se hráči potýkají s únavou po měsíčních prázdninách, tak se do všeho snažíme dávat maximální úsilí, díky čemuž je proces učení ještě rychlejší. Jako trenéři jsme se začátkem přípravy velice spokojení a věříme, že nasazení a koncentrace hráčů na tréninky bude stále na maximální úrovni. Nemůžeme chtít zázraky hned, ale trpělivě a s maximálním úsilím se posouváme stále vpřed,“ vyzařuje ze slov trenéra Košaře spokojenost i očekávání.

 

Tréninky v tomto týdnu nemají pevnou strukturu a trenéři se snaží, aby byly co nejvíce rozmanité a pestré. V dopoledním i odpoledním bloku je zařazeno všechno. Nejprve rozcvička bez míče, pak následuje práce s míčem jako driblink, přihrávky a základy střelby, poté lehce kondiční část s prvky posilování, koordinační cviky a na závěr tréninku většinou převahové situace 3 na 2 popřípadě 2 na 2. „Do hry pět na pět se zatím vůbec nepouštíme, ale i tak klademe velký důraz na týmovost. Všechny hráče vedeme k co největší soudržnosti a vytvoření správného týmového ducha za pomocí teambuildingových aktivit,“ poodhaluje ještě trenér Košař.

 

Příští týden odjíždí oba týmy U15 Jana Košaře a U14 Michala Fraňka do Sportcentra v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, kde se už příprava rozdělí a týmy budou trénovat odděleně. Čeká je nejen spousta tréninkových hodin, ale také večerní týmová, motivační a instruktážní videa, regenerace a spousta mimobasketbalových aktivit. „Určitě se bude na co těšit a na facebookových stránkách se vám budeme snažit dění na soustředění přiblížit,“ slibuje Jan Košař.

 

Jak budou starší žáci hrát?

Stejně jako v minulé sezoně začíná soutěž „ligou“ (a to už 16.září), ve které bude ve třech skupinách startovat celkem 24 týmů. Čtrnáct z nich získalo právo účasti v lize díky svým úspěchům v minulé sezoně, deset muselo projít kvalifikací. Nymburská U15 díky loňským 5.místu na MČR U14 v Brně, patřila mezi přímo kvalifikované. V osmičlenné skupině ligy, je třeba obsadit nejhůře 4.místo, které jako poslední zaručuje postup do extraligy, což je cílem starších žáků U15. Nebude to lehký úkol, protože pět dalších týmů z naší skupiny ligy bylo vloni v extralize U14 a tedy ve skupině jsou pouze dva nováčci: Poděbrady a Děčín. „Očekávám velmi vyrovnaná utkání, ve kterých budou rozhodovat maličkosti, a tak musíme být připraveni co nejlépe po všech stránkách, pokud chceme zopakovat úspěch z minulého roku. Věřím, že naše dlouhodobá koncepce v BA přinese nejen týmový úspěch, ale zejména velký individuální rozvoj hráčů, který je v perfect replica watches těchto mládežnických kategoriích na prvním místě. Necháme se tedy překvapit, kam až se nám povede všechny hráče posunout v jejich výkonnosti a na co to bude stačit z týmového pohledu se uvidí až během základní části, každopádně cíle máme vysoké, musíme však trpělivě pracovat a nechtít všechno ihned,“ říká trenér Jan Košař.

 

 

BA Nymburk
11.08.2017 - 1:58