START SOUTĚŽÍ ZA DVEŘMI

Už jen necelých čtrnáct dnů zbývá, než se poprvé o slovo přihlásí zápasy mistrovských soutěží od krajského přeboru přes extraligu dorostu až po první ligu mužů. Naše Akademie pošle do bojů už deset týmů ve všech věkových kategoriích.

Podívejme se na jednotlivé týmy, v jakých soutěžích budou startovat, kdo je jejich trenérem, kdy začíná jejich mistrovská sezona a jaký je systém soutěže.

 

Junioři U19 - extraliga

Junioři půjdou do extraligové soutěže s novým hlavním trenérem. Po Pavlu Benešovi se této role ujal Rudolf Skřivánek s asistentem Martinem Milbachem. Kalendář soutěží naplánoval první zápas na sobotu 30.září a prvním soupeřem budou prostějovští Orli.

Systém soutěže je stejný jako vloni. Dvanáct týmů absolvuje základní část dvoukolově doma-venku od 30.9.2017 do 18.3.2018. Pak se extraliga rozdělí na play-off a play-out. Po play-off na tři vítězné zápasy pokračuje závěrečný turnaj Final 4 a o umístění na 5.-8.místě rozhodne pořadí po základní části. Ve skupině play-out se pokračuje s týmy, které se v základní části umístí na 9.-12.místě, se započtením všech výsledků ze základní části. Lepší dva týmy se zachrání v extralize pro sezonu 2018/19, poslední dva sestupují do kvalifikace o extraligu 18/19.

 

Kadeti U17 - extraliga / liga

Kadeti do 17 let utvoří dvě družstva. A-tým pod vedením Ladislava Sokolovského a asistentů Evy Hubálkové a Magdy Nové bude startovat v extralize a B-tým pod vedením Evy Hubálkové a Magdy Nové bude startovat v lize ve skupině B. První zápas v extralize a lize je naplánován na 7.října. A-tým začíná v Litoměřicích, B-tým začíná v Chrudimi.

Systém soutěže extraligy je stejný jako u juniorů U19. Základní části je věnováno období od 7.10.2017 do 25.3.2018.

Systém soutěže. V lize kategorie U17 odehraje 24 družstev základní část ve třech skupinách každý s každým dvoukolově. Týmy z 1. a 2. místa základních skupin postoupí do finálové skupiny, kde se hraje každý s každým bez započtení výsledků ze základní části. Družstva na 1. a 2. místě postupují do kvalifikace o extraligu. Družstva, která se umístila na 3. – 8. místě základních skupin, pokračují ve svých skupinách systémem každý s každým dvoukolově ve dvojících se započtením všech vzájemných výsledků ze základní části. Družstva umístěná po druhé části na 7. a 8. místě, sestupují.

 

Starší žáci U15 - liga/kvalifikace o extraligu

Starší žáci U15 se nejprve budou snažit uspět v základní skupině a probojovat se do extraligy. To vše pod trenérským vedením Jana Košaře a asistenta Michala Fraňka. Ze všech našich týmů startují svou soutěž nejdříve, už 16.září zápasem doma s Děčínem.

Systém soutěže. Dvacet čtyři účastníků ve třech skupinách každý s každým dvoukolově ve dvojicích odehraje základní skupinu. Do extraligy postoupí první čtyři týmy z každé skupiny a odehrají dvoukolově každý s každým druhou fázi. Vzájemné zápasy se započítávají a tedy utkání s týmy základní skupiny se nehrají. Na Turnaj o titul Mistra České republiky – Final8 se probojuje prvních 8 družstev extraligy.

Z družstev na 5. - 8. místě základních skupin a čtyř postupujících z nadregionálních soutěží budou vytvořeny dvě skupiny po osmi, ve kterých se odehrají ligové zápasy systémem každý s každým bez započtení výsledků ze základní části.

 

Mladší žáci U14 - liga/kvalifikace o extraligu

Mladší žáci U14 začínají podobně jako o rok starší, tedy kvalifikací o extraligu. V naší skupině D bude celkem 7 týmů. Trenérem je Michal Franěk a asistentem Jan Košař. Jejich soutěžní utkání začínají 23.září utkáním v Brandýse nad Labem.

Systém soutěže. Čtyřicet šest účastníků je rozděleno do 6 skupin po 7 – 8 účastnících a všechny týmy odehrají první fázi dvoukolově ve dvojicích každý s každým. Do extraligy postoupí družstva z 1. a 2. místa v každé základní skupině a budou doplněna o 4 družstva s nejlepší přepočtenou bilancí na třetích místech. Tato družstva budou rozdělena do dvou skupin. Na MČR (Final 8, hrát se bude 26. – 29. 4. 2018) postoupí z každé skupiny družstva na 1. – 4. místě. Do ligy U15 pro sezónu 2018 – 2019 postupují družstva na 1. – 7. místě obou skupin extraligy. O pořadí na 17. a dalších místech se rozhodne mezi družstvy, která nepostoupila do extraligy. Týmy budou rozděleny do čtyř skupin. V nich se bude hrát každý s každým dvoukolově ve dvojicích bez započtení výsledků ze základní části.

 

V minižákovských kategoriích U11 až U13 je jedinou soutěží krajský přebor. V kategorii U13 se vítěz probojuje na republikové finále, u zbylých dvou se jedná o přípravnou soutěž, ze které se určí přeborník kraje, ale o účast na vyvrcholení sezony se pak bude bojovat v kvalifikaci. Vzhledem k nedostatku soupeřů na území Středočeského kraje je ve všech kategoriích zařazeno i několik družstva z okolních krajů jako Liberec, Roudnice, Praha. Systémy soutěže jsou ve všech kategoriích stejné. Odehrají základní skupiny v systému každý s každým doma – venku polsky, to znamená dva zápasy po sobě. U U12 a U11 se bude po základní skupině pokračovat nadstavbou. 

 

Starší minižáci U13

Trenéry jsou Petr Svoboda a Aneta Pekárková. V této kategorii se budou oba zápasy započítávat do jedné tabulky. Začátek soutěže byl naplánován na 23.září na domácí palubovku proti Roudnici, ale vzhledem k oslavám 120 let ZŠ Komenského byl tento zápas přesunut na 5.11. Prvním utkáním tak bude 30.září venkovní utkání proti BA Sparta Praha.

Soupeři:

BK Kunratice DDM P10, BA Sparta Praha U13, BA Nymburk, BK R&J EBC Mělník, Basketbalová akademie 2006 Roudnice n.L. U13mix, BC Kolín, BŠ Praha U13B (mix), Basket Poděbrady o.s., BK Kondoři Liberec.

 

Mladší minižáci U12

Trenéry jsou Eva Hubálková a Magda Nová. U mladších minižáků se bude každý ze dvou zápasů započítávat do jiné tabulky. Prvním soutěžním zápasem je duel v Mladé Boleslavi 1.října.

Soupeři: 

BK Slavoj Český Brod, BC Kolín, AŠ Mladá Boleslav, BA Nymburk, BK Kondoři Liberec, Basketbalová škola Praha

 

Nejmladší minižáci U11

V této kategorii posílá naše Akademie do boje dvě družstva. Jedno bude hrát pod hlavičkou BA Nymburk a druhé pod hlavičkou NBK JUVENTA Milovice. Zápasy druhého týmu se budou hrát na Základní škole Juventa Milovice. Trenérem BA Nymburk je Patrik Nový a Vladimír Kuncíř, v Juventě bude vládnout trenérka Hana Kelbichová Nezdařilová. Také u nejmladších minižáků se bude každý ze dvou zápasů započítávat do jiné tabulky. První měření sil těchto týmů proběhne 30.září, BA Nymburk bude hostit Poděbrady, Juventa zajíždí do Prahy na Spartu.  

Soupeři:

BA Poděbrady, BA Nymburk,BK Brandýs n.L., BK R&J EBC Mělník, BA Sparta, NBK JUVENTA Milovice.

BA Nymburk
07.09.2017 - 9:59