VÍTĚZSTVÍ A PROHRY SKORO PŮL NA PŮL

Zápasy minulého víkendu nepřinesly dobré výsledky kadetům. Potěšil výkon žáků v Pardubicích, když vítězstvím drží první místo v tabulce skupiny a drama jako obvykle přinesl zápas mužů B. Mezi nejmenšími ve Šmoulinka Cupu se hlavně hodně běhalo a bojovalo o každý míč. 

 

Muži B i ve třetím zápase, tentokrát proti píseckým Sršňův, zvítězili. Opět si přišel na své milovník dramatických zápletek. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané a týmy se střídaly ve vedení. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny nám hosté, vedeni především trojicí Englický, Šlechta a Fait, odskočili na rozdíl deseti bodů. Náš tým se ovšem nevzdal, bojovnou hrou postupně stahoval náskok soupeře a v koncovce si připsal důležité vítězství.

 

Kadeti U17 vstoupili do extraligy levou nohou. Oba dva své zápasy v Litoměřicích i Liberci prohráli. V polabském derby jsme se nedokázali vypořádat s rychlostí a agresivní hrou a hosté šli poprvé do dvouciferného vedení. Ve třetí čtvrtině narostla ztráta na 19 bodů, ale 30 sekund před koncem jsme ztráceli jen 5 bodů. Dotáhnout utkání do vítězného konce se nepodařilo. V Liberci jsme začali lépe, vedli jsme a poločas byl naprosto vyrovnaný. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny se domácí dostali do vedení a přesto, že jsme ho ještě dokázali stáhnout, šťastnější byl nakonec Liberec.

 

Ani kadetům U17B se spoustou „prvoročáků“  sestavě se vstup do ligy fake uhren nevyvedl. V sobotu v Chrudimi a v neděli v Hradci Králové doplatili především na špatnou střelbu. V obou zápasech se na osudu utkání podepsaly druhé čtvrtiny. V nich vždy domácí utvořili náskok a nám se ho pak nepodařilo vynulovat, byť v Chrudimi k tomu měli blízko. V Hradci nám chyběla výška, když se nedařilo střelecky z dálky.

 

Stoprocentní po čtyřech kolech zůstali žáci U14. Na horké palubovce v Pardubicích sice domácí v prvním poločase hráli lépe, ale výrazný a rozhodující náskok si nevytvořili. Ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 10 bodů, jsme převzali iniciativu a vedení jsme udrželi až do konce.

 

Největší radost z pohybu ukázali nejmladší adepti basketbalu na turnaji Šmoulinka Cup pro hráče mladší 10 let, který se hrál za účasti čtyř družstev v Nymburce. Naší hráči a hráčky dvakrát vyhráli a jednou prohráli, a protože i další dvě družstva měla stejnou bilanci rozhodovalo se ve skóre a to jsme měli nejlepší. V této kategorii však koše a body důležité nejsou, cennější výstup je láska k basketbalu. 


Přehled výsledků:

Muži B – 1.liga

BA Nymburk : Sokol Sršni Písek  76:74

 

U17A – extraliga

Slavoj Litoměřice : BA Nymburk  74:67

Kondoři Liberec : BA Nymburk  81:76

 

U17B – liga

TJ Sokol Chrudim : BA Nymburk 55:50

Královští Sokoli : BA Nymburk 70:48

 

U14 – liga

Synt.Pardubice : BA Nymburk  69:74

 

Šmoulinka Cup

BA Nymburk - Basket Poděbrady 52:30

BA Nymburk - SŠB Pardubice 29:30
BA Nymburk - AŠ Mladá Boleslav 54:7

AŠ Mladá Boleslav - SŠB Pardubice 6:44
SŠB Pardubice - Basket Poděbrady 18:22
 

Junioři U19A
12.10.2017 - 11:14