VÍCE RADOSTI NEŽ SMUTKU

I o uplynulém víkendu pokračovaly soutěže týmů Basketbalové akademie Nymburk. Mladší žáci U14 pokračují ve spanilé jízdě a po příštím dvoukole už by mohli slavit postup do extraligy. Kadeti v extralize přivezli cennou výhru z Prostějova a také třináctiletí drtí své soupeře rozdílem třídy.

 

Muži B byli pro akutní nedostatek hráčů zapříčiněný zraněními nuceni svůj páteční zápas přeložit na jiný termín.

 

Kadeti U17 A odjeli na dvě utkání na Moravu. V sobotu v Brně nezachytili nástup domácích v prvním poločase a především prostupná obrana poznamenala konečný výsledek. V poslední čtvrtině se sice podařilo vyrovnat, ale do prodloužení chyběla trocha štěstíčka. V zápase v Prostějově nám vyšla výborně první čtvrtina, domácím jsme dovolili jen 12 bodů, druhá desetiminutovka byla pravým opakem. To zase prostějovská obrana dovolili 12 bodů nám a naše obrana inkasovala 26 bodů. Třetí čtvrtina už zase byla naše, vyhráli jsme ji o 15 bodů a byť se domácí ještě v poslední čtvrtině snažili utkání zdramatizovat, jejich nápor jsme ustáli ke druhém vítězství v extralize.

 

Kadeti U7B v prvních dvou zápasech na domácí palubovce na své soupeře z Českomoravské vrchoviny nestačili. Podlehli poměrně vysoko jak Jihlavě tak Pelhřimovu. V obou zápasech je trápila především střelba, procento úspěšnosti střelby z pole ale i trestných hodů bylo katastrofální.

 

Žáci U14 měli o víkendu spíše slabší soupeře, které v prvních zápasech vysoko porazili. V prvním zápase proti Vyšehradu podali naši hráči stupňovaný výkon a také podruhé Sokoly porazili s nastřílenou stovkou. Brandýs je těžší soupeř a dokázal svoje skóre uchránit před stovkou, ale přesto padesátibodový rozdíl dává jasně najevo, jaký rozdíl mezi oběma týmy byl.

 

Starší minižáci U13 vévodí tabulce krajského přeboru s obrovským rozdílem ve skóre. Jejich průměr na jeden zápas je 106:15!! z tohoto pohledu bylo utkání proti Roudnici vlastně podprůměrné a přesto rozdíl ve skóre byl velký. Zároveň ale naznačil, že nasazení a soustředění neodpovídalo možnostem týmu. I přes hru na tři čtvrtě plynu odešla Roudnice poraženo o 73 resp. 62 bodů. Utkání se zatím také neporaženým Kolínem je čeká těsně před Vánoci.


Přehled zápasů

Kadeti U17 – extraliga

SAM Brno : BA Nymburk  79:77

BCM Orli Prostějov : BA Nymburk  70:79

 

Kadeti U17B – liga

BA Nymburk : BK Vysočina  41:71

BA Nymburk : Sojky Pelhřimov 52:72

 

Žáci U14 - liga

BA Nymburk : Sokol Vyšehrad     114 : 46 

BA Nymburk : BK Brandýs nad Labem   95 : 45

 

Minižáci U13 - krajský přebor

BA Nymburk  –  BA Roudnice  95:22 a 83:21

 

 

 

 

BA Nymburk
08.11.2017 - 9:52