HRAJEME TVRDĚ, HRAJEME CHYTŘE,
HRAJEME JAKO TÝM, CHCEME SI UŽÍT BASKETBAL.
VÍKEND PŘINESL POSTUP ŽÁKŮ U15 DO EXL

O víkendu odehrály týmy naší Basketbalové akademie devět zápasů. Starší žáci si zajistili výhrou nad Poděbrady postup do extraligy, junioři zabodovali ve dvou zápasech a došlo i na derby nejmladších minižáků U11. Z jediných dvou zápasů na venkovní palubovce jsme si přivezli dvě výhry. Suma sumárum - úspěšný víkend


Muži B nezvládli svoje utkání proti BC Vysočina, i když v poločase vedli o 17 bodů. Z do té doby bezproblémové hry vyvedli naše hráče hosté nasazením zónové obrany. I přes rady trenéra jsme nedokázali zahrát v zóně akce přes pivoty, rychlých protiútoků bylo jako šafránu a z dálky se nedařilo. Druhý poločas jsme prohráli o 28 bodů a tím i celý zápas. Pravdou je, že pro většinu našich hráčů to byl třetí zápas za víkend, protože startují i za juniory, a sil na konci ubývalo hodně.

 

Junioři U19 v obou zápasech proti Litoměřicím i Liberci pracovali dobře v obraně. Oba dva soupeři nastříleli shodně 52 bodů. Nám se v útoku dařilo dobře, a proto obě dvě utkání skončila rozdílem čtyřicet jedna resp. třicet bodů. V tabulce jsme si hodně polepšili a těsně před polovinou extraligy jsme na čtvrtém místě.

 

Starší žáci U15 v prvním zápase podlehli Pardubicím jen těsně rozdílem osmi bodů, i když Východočeši jsou jediným týmem ze všech čtyřiadvaceti, který zatím v lize neprohrál. V nedělním zápase jsme však urvali proti houževnatým Poděbradům cennou výhru, která nám otevřela cestu do extraligy dokořán. Ve skvělé atmosféře hodné derby jsme v průběhu třetí čtvrtiny vedli o dvacet, ale hosté se ještě ke konci přiblížili na konečný rozdíl pěti bodů.

 

Jediným týmem, který přivezl kompletní bodový příděl z venkovních zápasů, byli starší minižáci U13. V prvním zápase byli naši hráči lehkovážní v plnění úkolů, nedařila se jim střelba a ani hra nebyla nijak oslnivá. Nicméně i takový výkon stačil na jedenáctibodové vítězství. Druhé utkání už po promluvě v šatně bylo lepší a to se projevilo i na konečném výsledku.

 

V kategorii nejmladších minižáků U11 došlo na derby dvou družstev naší Akademie  - domácí BA Nymburk a hostující NBK Juventa Milovice. V obou zápasech se utkání odehrávalo podle papírových předpokladů. O mnoho zkušenější BA v prvním zápase nedala nováčkům v soutěži moc prostoru a ubránila je na třech bodech. Druhé utkání se hrálo z naší strany s menší intenzitou a Juventa dokázala daleko častěji podnikat výlety až pod koš domácích.

 

Fotografie z pěti domácích zápasů najdete ve fotogalerii.


Výsledky zápasů:

Muži B – 1.liga

Nymburk B : BC Vysočina (Jihlava)  70:81

 

Junioři U19 – extraliga

BA Nymburk : Slavoj BK Litoměřice  93:52

BA Nymburk : BK Kondoři Liberec  82:52

 

Starší žáci U15 – liga

BA Nymburk : Synthesia Pardubice  69:77

BA Nymburk : Basket Poděbrady  59:54

 

Starší minižáci U13 – krajský přebor

RK E&J EBC Mělník : BA Nymburk  44:55 a 29:88

 

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BA Nymburk : NBK JUVENTA Milovice  97:3 a 62:12

 

 

 

BA Nymburk
28.11.2017 - 14:38