PŘEDPOSLEDNÍ PŘEDVÁNOČNÍ VÍKEND

Dva vyrovnané zápasy odehráli junioři proti USK Praha a spěšní byli z poloviny. Stejně mohou hodnotit víkend i starší žáci U15 a na padesát procent byli úspěšní i jedenáctiletí. Jejich o rok starší kolegové oba zápasy proti Boleslavi vysoko vyhráli.

 

Muži B v neděli večer odehráli další utkání 1.ligy v Písku. K utkání však odjelo družstvo U19, posílené pouze o Edu Kotáska, hned po vyčerpávajícím domácím utkání s USK Praha. První poločas naši chlapci statečně vzdorovali, ale ve druhé půlce došly síly. Výkon některých juniorů určitě v tomto utkání zaslouží pochvalu.

 

Extraligoví junioři U19 dospěli do poloviny soutěže a odehráli „dvojičku“ s USK Praha. Lídr extraligy v prvním zápase odehrál s našimi „jen“ vyrovnanou partii. Úvod patřil nám, střední pasáž v sobotu kopior klockor domácímu USK a závěr zase nám. Sice se nám nakonec soupeře přetlačit nepovedlo, ale pro nedělní odvetu byly čtyři body dobrým motivačním prvkem. Odveta se nesla v podobném duchu jako sobotní zápas. Hosté začali lépe, ale během prvního poločasu jsme se dostali do vedení my. Náš náskok překonal na chvíli i desítku. V závěru se sice hosté snažili utkání zdramatizovat, dokonce o bod vedli, ale nakonec prohráli o pět a připsali si první prohru v extralize. Nám se velice dařila hra na obranné polovině a prezentovali jsme se rychlým přechodem do útoku. Lepší jsme byli i na doskoku.

 

Půl na půl to o víkendu měli o naši starší žáci U15. Nejprve v sobotu porazili s přehledem USK Praha. V zápase, ve kterém „o nic nešlo“, protože my jsme postup do extraligy zajistili o 14 dní dříve a USK bylo bez šance. Přesto a nebo právě proto se hrál pěkný, chytrý kolektivní basketbal. Po razantním úvodu jsme vedení jen udržovali. V Litoměřicích o den později se hrálo už o body do extraligové tabulky, kam se výsledky s postupujícími ze skupiny započítávají. Utkání jsme ve druhé a třetí čtvrtině nezvládli na obranné polovině. Dostali jsme 51 bodů a nastříleli jsme jen 27. Vyrovnaná poslední desetiminutovka nic nezměnila na vysoké prohře.

 

Družstvo minižáků U12 porazilo podle očekávání vysoko Mladou Boleslav. Naši hráči nedovolili soupeři přejít vlastní polovinu hřiště a měli možnost lehce skórovat. Bohužel tomu tak nebylo vždy. Což by se nám ve vyrovnaných zápasech nemuselo vyplatit. Je potřeba hrát s nasazením i proti slabším soupeřům.

 

V sobotu sehráli naši hráči kategorie U11 svá další utkání v Poděbradech. První zápas se našim hráčům nepovedl a po velice špatném prvním poločase, jak po střelecké, tak obranné stránce se imitacion de relojes suizos nám nepovedlo utkání dotáhnout do zdárného konce i přes skvělou třetí čtvrtinu. Ve druhém zápase, po zlepšené obraně, jsme hráli velice vyrovnané utkání, které jsme dokázali dotáhnout skvělou koncovkou k vítězství. NBK JUVENTA Milovice sice proti Spartě i v odvetě vysoko prohrála, tak je rozdíl výrazně menší než v prvních utkáních. Na hře je vidět pokrok v dovednostech mladých basketbalistů.

 

 

Přehled výsledků

 

Muži B – 1.liga

Sokol Písek : Nymburk B  103:73

 

Junioři U19 – extraliga

USK Praha : BA Nymburk  79:75

BA Nymburk : USK Praha  57:52

 

Starší žáci U15 – liga

USK Praha : BA Nymburk  62:82

Slavoj Litoměřice : BA Nymburk  85:60

 

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BA Nymburk : AS Mladá Boleslav  110:6 a 117:14

 

Nejmladší žáci U11 – krajský přebor

Basket Poděbrady : BA Nymburk  35:28 a 27:32

NBK Juventa Milovice : BA Sparta Praha  4:68 a 8:51

 

 

BA Nymburk
13.12.2017 - 11:31