TŘETÍ DEN TURNAJE CBC 2018

Poslední den přinesl dvě výrazná vítězství výšše postavených týmů. Turnajoví mistři z Japonska nastříleli 99 bodů a ubránili USK na 35. Česká reprezentace byla ještě o dva body výkonnější, ale v obraně o 23 bodů prostupnější.

BA Nymburk - Czech Republic  58:101

Od začátku utkání byl jasně lepší výběr reprezentace, který do utkání vstoupil s větší chutí a agresivitě. Díky tomu zastavoval postupné útoky domácí Basketbalové akademie, která se proti vyšším hráčům trápila i v zakončení, a tak hosté ovládli první čtvrtinu na body jednoznačně 9:29.

Druhá čtvrtina byla značně vyrovnanější, když si český výběr bral po 3 minutách timeout, tak bylo skóre 6:7. I ve zbývajících minutách byl obraz hry vyrovnaný, přičemž hráčům Akademie se dařilo spíše ze střední vzdálenosti, naopak českému výběru lépe vyhovoval agresivní nájezd do koše a hra 1 na 1. Druhá čtvrtina skončila 20:25.

Třetí čtvrtina přinesla vždy úseky, kdy se jednomu z týmů dařilo a druhému naopak, naštěstí pro výběr domácí akademie se spíše nedařilo reprezentaci a tak družstvo trenéra Ladislava Sokolovského po vyrovnané druhé čtvrtině dokázalo hrát i další čtvrtinu vyrovnanou, když prohráli pouze o jediný koš 19:21.

Poslední čtvrtina nepřinesla žádné větší drama a hrál se stále vyrovnaný zápas, i když jeho tempo již nebylo nijak vysoké, tak byly k vidění v závěru utkání pohledné akce a diváci se dočkali i pokoření stobodové hranice na straně České reprezentace. I dle statistických údajů byl vítězný tým lepší až na úspěšnost střelby za 3 body, a tak si zaslouženě zajistil druhé místo na turnaji Bohemia Crystal Cup 2018.

Body: Zavadil 18, Mráz 11, Rylich a Holoubek 8, Kábrt 4, Snop 3, Musil, Safiulin, Chramosta 2 - Noumeros 16, Sýkora 15, Kotala a Pelikán 11, Fučík a Svoboda 10, Bohuslav 8, Hanzálek, Brůna, Žák 6, Týml 2, čtvrtiny: 9:29, 20:25, 19:21, 10:26

Trenér ČR Jan Slowiak

Myslím, že jsme ukázali chuť hrát i v tomhle zápase. Trochu se nám rozdělilo to, kdo je jak ochotný bránit, kdo jaké do toho dá úsilí a podle toho mají kluci také odehrané minuty. Nymburk byť oslabený o Juraje Valentínyho nám vzdoroval více, než bych si představoval, protože nám dával moc košů.  Jeho výkon byl sympatický, protože to nevzdali a bojovali. Na nás byla chvílemi vidět silná nesehranost. Hlavně v obranné fázi jsme dovolili spoustu snadných košů.

Trenér BA Nymburk Ladislav Sokolovský

V posledním utkání jsme nedokázali navázat na výkon z předešlého dne. Nedokázali jsme pokrýt soupeře na obranném doskoku a celkově jsme byli "měkčí" než soupeř, který si šel tvrdě za vítězstvím. Určitě nám pod košem hodně chyběl Juraj Valentíny, ale to pro nás nemůže být omluva. Čekal jsem, že předvedeme lepší výkon.

Japan : USK Praha  99:35

První minuta utkání vyzněla lépe pro USK Praha, které dalo 2 slepené trojky oproti jedné trojce domácích, to však byl jen začátek famózního představení japonského výběru v první čtvrtině, kde Tanaka s Tominagou dominovali ve všech činnostech a zaznamenali většinu bodů svého týmu, který první čtvrtinu vyhrál 39:8.

Druhá čtvrtina nebyla s pohledu fanoušků příliš atraktivní vzhledem k tomu, že oba celky prostřídaly a na straně Japonců celou druhou čtvrtinu hráli hráči z lavičky, tak se nemohla slušně zaplněná hala ZŠ Komenského bavit uměním nejlepších replicas audemars piguet japonských hráčů. Druhá čtvrtina byla spíše ve znamení nepřesností a značného množství ztrát. Skóre USK ve druhé čtvrtině vyrovnalo 18:10, ale i tak bylo poločasové vyznělo jasně ve prospěch Japonců 57:18.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetím hracím období, USK začalo hrát dlouhé postupné útoky, kterým se přizpůsobil i japonský výběr, a tak se hrál spíše taktický basketbal se spoustou clon na hráče s míčem i bez míče. Na hřiště se vrátili i nejlepší hráči japonského celku, proto třetí čtvrtina skončila opět jednoznačně 30:5.

V poslední čtvrtině utkání se spíše čekalo, zda bude pokořená hranice 100 bodů, to se však nakonec nestalo a se japonský výběr musel spokojit s výsledkem těsně pod sto body.

Body: Tominaga 23, Tanaka Chiroky 21, Nakamura 9, Yokochi, Iwasaka, Hoshikawa 8, Yuki a Ehara 5, Yamazaki 4, Titani, Sasayama, Kawamura, Tatsuo 2 - Fanta 6, Škvařil, Čížek a T.Svoboda 5, Michálek 4, Pokorný 3, Vondra, Kocáb. Plášil 2, Čurda 1, čtvrtiny: 39:8, 18:10, 30:5, 12:12

Trenér USK Praha Vít Petrák:

Dnešní zápas asi nepotřebuje velkého komentáře. My jsme pokračovali v tom, co nás trápí celý turnaj. Více je asi zbytečné k tomto zápasu dodávat.

Trenér Japonska Torsten Loibl:

Z naší strany jsme konečně hráli v obraně, nejlépe jak umíme, ve dvou replicas relojes předchozích zápasech jsme měli problémy s obranou nájezdů a s obranými doskoky. Dnes jsme bránili skvěle, dodržovali jsme koncept naší obrany a díky tomu jsme mohli hrát rychle dopředu. A když se nám tohle daří, je velmi těžké nás porazit, čeho jste si nejspíše všimli. Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů.

06.01.2018 - 17:40