DRUHÝ LETOŠNÍ VÍKEND

Ve druhém lednovém týmu se naplno rozběhly mistrovské soutěže a naše týmy nám dělaly radost. Žádný zápas našich týmů neskončil negativním překvapením, naopak některá družstva přinesla výsledky, které se nečekaly.

Muži B tentokrát odehráli o víkendu dva zápasy. V pátek bojovali v odloženém utkání proti Sokolu Pražskému, do kterého se vstup povedl o mnoho lépe hostům. Brzy vedli o více než deset bodů a ještě v poločase byl rozdíl 15 bodů, i když určitý náznak zlepšení přišel uprostřed druhé čtvrtiny. V celém druhém poločase jsme z náskoku stále uždibovali, až jsme se dostali o bod před svého soupeře. Ten ještě zabral, převzal vedení. V posledním útoku jsme měli šanci na prodloužení, ale střela nenašla svůj cíl. V neděli jsme bojovali s Lokomotivou Plzeň. V pohledném replicas relojes silově vedeném zápase na straně hostů dominoval mohutný Kovanda a také bývalý extraligový rozehrávač Honomichl. Ale naši mladíci se nenechali zastrašit a dlouhou dobu vedli vyrovnaný souboj. I v poslední čtvrtině byl zápas dlouho vyrovnaný, ale nakonec jsme urvali díky rychlým protiútokům výhru o deset bodů.

Extraligoví kadeti U17 A měli na programu dvojičku, tedy zápas, kdy si týmy během víkendu vymění pořadatelství, se silnými Pardubicemi. V prvním utkání v Nymburce jsme lepší obrannou činností a rychlým přechodem do útoku dokázali Pardubice držet na uzdě. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 24:9 a tím definitivně rozhodli o výhře o 12 bodů. Ač jsme druhý den podali lepší výkon, na Pardubice v domácím prostředí to nestačilo. Navíc ve druhém poločase Pardubice utekly až na rozdíl 23 bodů. Stíhací jízda však skončila 8 bodů před vyrovnáním.

Ligoví kadeti U17B, které hřála zatím jen jedna výhra, odjeli do Pelhřimova a Jihlavy k posledním dvěma zápasů základní části. S oběma týmy na domácí palubovce prohráli, ale tento víkend byl v jiném duchu. Konečně se povedlo obohatit hru o přesnou relojes de imitacion trojkovou střelbu. V obou zápasech si pomohli větším množstvím dalekonosných pokusů, a když se k tomu přidala ještě velká bojovnost a nasazení v obraně, dokázali v dramatických zápasech zvítězit – v Pelhřimově o dva, v Jihlavě o čtyři body.

O víkendu vstoupili do extraligových bojů také mladší žáci U14. Ve vyrovnaném prvním poločase, ve kterém se do hry zapojili všichni nominovaní hráči (poločasové skóre 27:31), jsme během prvních minut třetího hracího období vlivem zlepšené osobní obrany a rychlého přechodu do útoku postupně ovládli dění na hřišti. Výhra o 22 bodů nad týmem, který v předchozí fázi ligy prohrál jen dva zápasy, je cenné. V neděli nás čekala ještě o level vyšší kvalita soupeře Snakes Ostrava, který disponuje několika opravdu vysokými ale pohyblivými hráči. Není divu, že tento tým ještě neprohrál. S celoplošnou obranou jsme se v určitých momentech vypořádali dobře, v jiných jsme propadali.

Družstvo mladších minižáků U12 dovolilo Českému Brodu v každém ze dvou zápasů jen 8 bodů a samo nastřílelo kolem stovky. I z toho je vidět, jaký byl rozdíl ve výkonnosti obou týmů. Naši minižáci už o příštím víkendu zahájí kvalifikaci o mistrovství republiky, kde by měli ve třech turnajích v Kolíně, Brandýse a Nymburce vybojovat postup.