DŮLEŽITÁ VÍTĚZSTVÍ V TABULCE

Víkend přinesl velice cenná vítězství na domácí palubovce extraligovým kadetům a extraligovým mladším žákům a také utkání, které celé trvalo pouze osm minut, dokud měl soupeř na palubovce alespoň dva hráče. Začala také kvalifikace o Národní finále nejmladší soutěžní kategorie.

Na úvod dejme to nejkratší utkání naší historie. Muži B přivítali na své palubovce pražskou akademii GBA (Get Better Academy). Ti však přijeli na zápas s pěti hráči. Jakmile začala devátá minuta, seděli na lavičce 3 vyfaulovaní hráči, 1 zraněný, a protože by si ten poslední neměl s kým nahrát, utkání ve shodě s pravidly skončilo. Za zápas jsme stáli patnáctkrát na čáře trestných hodů, dali jsme čtyři trojky, ale udržet míč déle ve hře jsme neokázali.

Kadeti U17 odehráli v extralize dva výborné zápasy. V prvním proti Liberci začali trochu nepozorně. Když se pak začali soustředit, začaly body na naší straně přibývat rychleji než na soupeřově straně. V každé čtvrtině jsme byli o 3 - 4 - 5 bodů lepší a čtyřbodová prohra v poslední už nikomu nevadila. Daleko těžší soupeř čekal na naše hráče v neděli - Slavoj Litoměřice, který do té doby prohrál jen 3 zápasy. Jenže v Nymburce padla kosa na kámen. První body daly Litoměřice až po 5,5 minutách, když už prohrávaly 0:15. Z tak hlukové jámy se už soupeř nevyhrabal, naopak každou další čtvrtinou, vyjma poslední, ještě o malinko propadl.

V extralize mladších žáků U14 ukázali brněnští Tygři, že patří k jedněm z favoritů na celkové vítězství v Mistrovství ČR a nedali hned od začátku našim hráčům šanci. Hosté pak kontrolovali utkání na obou stranách hřiště i v dalším replique montre průběhu zápasu. Ve druhém utkání proti Holicím měli naši hráči i psychickou podporu ve dvou výhrách nad tímto soupeřem v základní části a ani do třetice Východočeši neuspěli. Lepší byli hosté jen v první čtvrtině. Výhrou o 15 bodů ve druhé jsme otočili jeho vývoj v náš prospěch.

Nejmladší minižáci U11 rozehráli svou kvalifikaci o Národní finále v Brandýse. V prvním zápase vypadali naši hráči, jako kdyby se báli. Od začátku byli domácí lepším týmem, převyšovali nás v bojovnosti, dravosti, přesnosti, obětavosti. Zkrátka ve všech aspektech hry. Vrcholem celého zápasu bylo posledních pět minut, které jsme prohráli 28:0. Do druhého zápasu jsme nastoupili o trochu lépe. Chvílemi jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale stávalo se to bohužel jen výjimečně a to nás stálo lepší výsledek jak v prvním tak ve druhém zápase.