OČEKÁVANÁ VYSOKÁ VÍTĚZSTVÍ I TĚSNÉ PROHRY

Celkem 14 zápasů odehráli naši hráči o posledním únorovém víkendu. Nejvíce potěšili kadeti v extralize, kteří oba své důležité zápasy vyhráli. V kategorii U11 došlo na derby obou týmů naší Akademie a také si po delší době zahráli ti úplně nejmladší, kteří Šmoulinka Cup v Benešově vyhráli (vítězný tým na obrázku).

Muži B bojovali v nadstavbové skupině D o 7. - 12.místo proti Snakes Ostrava. Průběh zápasu vykreslil pěknou sinusoidu, kdy se jednomu nebo druhému týmu dařilo více v útoku než soupeři. Domácí sice byli častěji a o větší počet bodů ve vedení, ale do poslední čtvrtiny jsme šli s mírným náskokem my. Bohužel po dvou ztrátách a dvou trojkách domácích se domácí dostali do vedení 79:72 a svůj náskoku už nepustili.

Kadeti U17 si na domácí palubovce připsali v extralize dvě dvacetibodová vítězství. V zápase proti Prostějovu jsme měli velkou převahu pod oběma koši a po obranném doskoku jsme rychle vyráželi do útoku. V nedělním utkání proti Brnu se rozjíždělo pomaleji a v prvním poločase se rozhodovalo hlavně na obranné polovině. Soupeře jsme ve druhé čtvrtině zastavili na 7 bodech a dokonce v celém zápase nedalo Brno za žádnou čtvrtinu více než 19 bodů.

O víkendu odjel záložní tým kadetů U17B na palubovku soupeře, v sobotu do Pelhřimova a v neděli do Jihlavy. V Pelhřimově jsme nezačali dobře. Soupeř snadno skóroval a brzy jeho vedení přeskočilo přes desítku. Do konce prvního poločasu jsme se ještě přitáhli na 5 bodů. Jenže ve třetí čtvrtině domácí znovu využili našich chyb a nedovolili ani žádný vyrovnanější průběh. V Jihlavě jsme začali lépe, ale chyby v obraně nás rychle vrátili na zem. V prvním poločase si soupeř vypracoval skoro dvacetibodový náskok a přes náš lepší výkon ve druhém poločase už nás zpátky do zápasu nepustili.

Mladší žáci U14 odehráli o víkendu dvojičku s Pardubicemi. Oba dva zápasy skončily rozdílem kolem dvaceti bodů - venkovní jsme prohráli, domácí vyhráli. V prvním zápase v Pardubicích jsme se o lepší výsledek připravili ztrátami ve třetí čtvrtině. Během šesti minut získali domácí dvouciferné vedení a to jsme už nedokázali zlikvidovat. V nedělní odvetě jsme doma odvedli kvalitní výkon především při plnění obranných úkolů na klíčové hráče soupeře. V Nymburce se do osudu utkání nejvíce zapsala první čtvrtina, kterou jsme vyhráli o deset bodů.

Starší minižáci U13 pokračovali ve své krasojízdě krajským přeborem, kde po dvaadvaceti kolech ještě neztratili ani bod. Tentokrát se proti Spartě museli obejít bez čtyř vysokých hráčů, které „půjčili“ o rok starším žákům. I přesto nedostal soupeř žádnou šanci s výsledkem cokoliv udělat. Celkové vítězství o 160 bodů je toho důkazem.

V kategorii nejmladší minižáků U11 došlo na souboj dvou týmů naší Akademie. Podle očekávání ukázalo nymburské družstvo své milovické vrstevníky přehrát a připsat si dvě vysoká vítězství.

V neděli odehrála naše přípravka další turnaj Šmoulinka cupu v Benešově. Všechna svoje utkání vyhrála díky dobré obraně a bojovnosti.

Výsledky: Benešov : Nymburk 14:38, Mladá Boleslav : Nymburk 3:44, Pardubice : Nymburk 33:44.