JUNIOŘI BUDOU NEJHŮŘ TŘETÍ

Muži B dokázali svého dalšího moravského soupeře z Nového Jičína hravě porazit i bez klíčových hráčů, junioři U19 zase přehráli doma oba pražské soupeře a míří do play-off ze třetího místa. Naopak starším žákům dvě prohry v Brně pravděpodobně zavřely postup na MČR. Třináctiletí přejeli dalšího soupeře a stále v Kraji neprohráli.

Muži B se v závěrečné části sezóny musí obejít bez čtyř opor. Kotásek nově hostuje v UP Olomouc, Kolář v Hradci Králové a Stegbauera s Dlugošem přestal uvolňovat Jindřichův Hradec. I přes tato oslabení dokázali naši hráči po týmovém výkonu jasně zvítězit na domácí palubovce nad BC Nový Jičín.

Jen na vysvětlení: Kotásek a Kolář hrají v jiném týmu proto, že Nymburk, který je součástí VSCM, se podle úprav letošní první ligy nesmí zúčastnit fáze play-off (???). Klukům by tak odpadlo několik zajímavých zápasů v týmech, které se play-off mohou zúčastnit. Jestliže je jedním z cílů 1.ligy zapojovat mladé hráče do kvalitní soutěže, pak je toto jednou rozumnou variantou.

Junioři U19 dokázali v obou domácích zápasech své pražské soupeře porazit. Utkání s GBA Praha se hrálo ve vysokém tempu a s velkým nasazením. Oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání a ani jeden neustoupil. Rozhodující náskok jsme si vypracovali až v poslední čtvrtině. Utkání proti Sokolu Pražskému bylo jasnou záležitostí domácího celku. Kromě 2. čtvrtiny, kdy nebylo nasazení našich hráčů odpovídající jejich možnostem, jsme po zbytek utkání byli jasně lepší.

Starší žáci U15 odcestovali na zápasový trip do Brna. V sobotu jsme odehráli skvělé utkání, proti papírově mnohem lepšímu soupeři. Od začátku zápasu jsme hráli velice hezký, rychlý kolektivní basketbal, bohužel jsme se v zápase nevyvarovali hloupých ztrát, díky kterým jsme si nevytvořili větší bodový odskok od soupeře. Ještě tři minuty před koncem bylo utkání vyrovnané. Naopak nedělní utkání jsme začali velice špatně a po první čtvrtině prohrávali 21:9, pak jsme se však probudili a zkorigovali na poločasové skóre 29:26. Díky problémům s fauly se nám nepodařilo soupeře dostat pod sebe a dvě prohry nás pravděpodobně stály možnost postoupit na mistrovství ČR i v tomto roce.

Se soupeřem ze sousedství (Basket Poděbrady) se utkali naši starší minižáci U13. Hosté přijeli pro velkou nemocnost jen v osmi a tím nám trochu ulehčili vývoj utkání. Náš tým působil vyhranějším dojmem, měli jsme velkou  převahu, mohli jsme střídat pravidelně po pětkách. Díky této skutečnosti od počátku utkání bylo rozhodnuto o vítězném týmu.