VŠECHNY SOUTĚŽE POMALU FINIŠUJÍ

O uplynulém víkendu rozehráli kadeti čtvrtfinále s USK Praha, úspěšní však nebyli. B-tým kadetů se rozloučil s ligou výhrou a prohrou. Mladší žáci si dvěma výhrami vybojovali postup na Mistrovství ČR. První prohru v soutěži, která však nic neřeší, si připsali starší minižáci a nejmladší minižáci jeden zápas vyhráli a jeden prohráli.

 

Kadeti U17 v extraligovém play-off prohráli na Folimance s favoritem z USK Praha oba své zápasy. První zápas, který skončil rozdílem 29 bodů, jsme byli konkurenceschopní v prvních 25 minutách. USK však díky výškové převaze mělo daleko více střel a také bylo těžké se proti nim prosazovat v útoku. Ve druhém utkání se nám nepovedl vstup do zápasu. Na začátku 13 minuty jsme prohrávali o 23 bodů (9:32). Jenže ještě v průběhu druhé čtvrtiny jsme snížili na osm a vyhráli jsme o dva body i třetí čtvrtinu. V 27. minutě byl stav 47:41 pro domácí USK, a kdyby se nevyfaulovali Holoubek, Valentiny a Rylich, mohlo být utkání ještě zajímavé. Takhle se USK opět prosadilo pod košem a dovedlo i druhý zápas do vítězného konce.

 

Kadeti U17B se loučili s ligou dvěma zápasy proti hráčům z kraje Vysočina. Proti jihlavskému týmu rozhodlo prodloužení o našem šestibodovém vítězství, i když byl po většinu času ve vedení tým hostů. Ve druhém utkání proti vyšším hráčům s Pelhřimova se utkání zlomilo ve druhé čtvrtině, po které jsme prohrávali o 11 bodů. I když se kluci pak snažili soupeře dotáhnout, nepovedlo se to. Bohužel jsme nebyli nebezpeční z dálky a hosté díky mohutnějším hráčům dokázali podkošový prostor uhájit i přesto, že několik odvážných nájezdů vyšlo. Doskok byl však na straně Pelhřimova.

 

V kategorii U14 mladších žáků šlo našim hráčům o postup na mistrovství ČR. Jen dvě výhry ho mohly přinést. Soupeři byly týmy z druhé poloviny tabulky, jenže ani takové nelze podceňovat. Po dobré osobní obraně v první čtvrtině zápasu s Brnem, kterou jsme o 8 bodů vyhráli, přišla vítězství v dalších dvou čtvrtinách hostů. Ovšem dobrá obrana a rychlý protiútok stály za vítězstvím v poslední čtvrtině 18:5 a tím i celého zápasu. V nedělním utkání proti poslední Kroměříži se v první polovině našim hráčům nedařilo. Sice vedli, ale jen o pár bodů. Až ve třetí části zápasu se to konečně zlomilo. Výhra o dvacet bodů ve třetí desetiminutovce dala pojistku na postup.

 

Starší minižáci U13 poprvé v krajském přeboru padli. V prvním zápase v Kolíně, kdy ještě byli kompletní, zvítězili bez problémů o 47 bodů. Ve druhém chyběli dva klíčoví hráči, kteří odjeli do Nymburka na zápas kategorie U14 a utkání bylo vyrovnané. Absentující hráči replicas omega chyběli hlavně na doskoku. Vyrovnaný zápas (na začátku čtvrté čtvrtiny byl stav 44:44) rozhodla poslední čtvrtina. V neděli jsme hostili hráče Mělníka, kteří přijeli jen s 9 hráči. Sice jsme dvakrát vyhráli, ale trenér s obranou nebyl vůbec spokojený. 

 

První tři týmy po základní části v kategorii nejmladších minižáků U11 odehrály první ze tří turnajů v Brandýse. Proti domácím jsme v prvním poločase prohrávali díky špatnému vstupu do obou čtvrtin. Ve druhém poločase jsme však zabrali naplno a překvapení domácí z údivu nevyšli do konce zápasu. Po skóre druhého poločasu 18:51 pro nás, nakonec zvítězili o 22 bodů. Utkání proti Poděbradům bylo o mnoho horší. Hra okresního rivala nám neseděla po prohrané první půlce 16:42 nepřišel obrat ani po změně stran.

 


Výsledky zápasů

 

Kadeti U17A – čtvrtfinále extraligy

 

Kadeti U17B – liga

BA Nymburk – BC Vysočina  64:58

BA Nymburk – Sojky Pelhřimov  59:78

USK Praha – BA Nymburk   81:50 a 75:58

 

Mladší žáci U14 – extraliga

BA Nymburk – SAM BŠM Brno  64:51

BA Nymburk – Slavia Kroměříž  58:43

 

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BC Kolín – BA Nymburk  40:87 a 64:60

BA Nymburk – EBC Mělník  99:33 a 96:40

 

Nejmladší minižáci – krajský přebor, skupina 1-3

BK Brandýs n.L – BA Nymburk  51:73

BC Kolín – BA Nymburk  74:37

 

 

 

Junioři U19A
18.04.2018 - 10:53