MLADŠÍ ŽÁCI ODJÍŽDÍ DO PŘÍBORA

Mladší minižáci U12 odjeli dnes brzy ráno do severomoravského Příbora, kde si dala dostaveníčko dvanáctka nejlepších týmů Čech, Moravy a Slezska na Národním finále kategorie U12. Tento náš tým v minulém roce v Pardubicích obsadil třetí místo a nejméně to samé bude chtít zopakovat i na Moravě.

 

Ve Středočeském kraji neměl náš tým velkou konkurenci. V základní skupině B bylo pět družstev a neuspěli jsme pouze v jednom dvojzápase. Neprohráli však na palubovce, ale od „zeleného stolu“. Na posledním kole jsme se nedokázali domluvit s družstvem Kondorů Liberec, byť jsme navrhovali čtyři různé termíny. Podle pravidel o neodehraném zápase se utkání kontumovala 20:0 pro Liberec (jako pořadatel). Když uvážíme, že první zápas v Nymburce skončil 145:10 a druhý 154:2, je jasné, jak by asi dopadl zápas pod Ještědem. Kdybychom sečetli celkové skóre všech 16 zápasů (tedy i toho s Libercem), byl by poměr 1499:308, tedy v přepočtu na jedno utkání 93,7:19,3.

 

Po základní části následovala nadstavba, kdy byly týmy rozděleny do tří skupin: o 1. až 4.místo, 5. až 8.místo a 9. a 10.místo. My jsme se jako vítězové společně s druhým týmem ze skupiny Kolínem a Brandýsem a BŠ Praha z druhé skupiny utkali vždy ve dvojzápasech doma i venku. Tuto nadstavbovou skupinu jsme vyhráli s jednou porážkou o dva body s Kolínem. Celkové skóre bylo 1113:468, tedy v přepočtu na jeden zápas 92,8:39.

 

Do Národního finále se však z krajského přeboru nepostupovalo. K tomuto účelu se sehrála kvalifikace. Ve třech turnajích v Nymburce, Brandýse a Kolíně jsme uspěli bez zaváhání a celkové skóre 602:191 ukazuje, jaké rozdíly mezi týmy byly. Brandýs jsme poráželi o více než sto bodů, s Kolínem byla utkání o trochu vyrovnanější.

 

V Příboře nás v Národním finále čekají v základní skupině Josefov a domácí Příbor, pro čtvrtfinále ve skupině C číhá Opava, Sokol Pražský a České Budějovice. Ale v semifinále nás asi neminou Pardubice, tým, se kterým jsme vloni na Národním finále U11 prohráli o více než třicet bodů.

 

 

Ml. minižáci U12
27.04.2018 - 0:44