EXCELENTNÍ ÚVOD SEZONY

Tři týmy naší Akademie vstoupily do mistrovských soutěžích mistrovsky. Všechny své domácí zápasy vyhrály a to vcelku bez větších problémů. Minižáci U11 i U13 se utkali s Kolínem. Především pro nejmladší to byl první ostrý zápas v jejich životě. Na obou zápasech bylo vidět, že jsou technicky dál. Žáci měli soupeře ze severu. Ústí hrálo v první půli vyrovnaně, Děčín příliš neodporoval.

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

Tým U11 jako první z basketbalové akademie odstartoval novou sezónu!

A to domácím dvojzápasem proti Kolínu. Nebyla to jen premiéra některých hráčů, ale také trenéra týmu Robina Švarce, který jako nový trenér v naší akademii koučoval své první soutěžní utkání.

BA Nymburk : BC Kolín 77:9

V prvním utkání jsme podali velice pěkný výkon. Vedení 20:2 po první a 42:4 po druhé čtvrtině jasně ukazovalo naši převahu, ale i vyrovnanost obou pětek. Dobrá osobní obrana a poměrně vysoký počet přesných přihrávek našemu týmu replicas tag-heuer zajišťoval snadné koše. V tomto trendu náš tým pokračoval i ve druhém poločase. Všichni hráči dostali svou porci minut a se ji snažil využít na maximum. 20 bodů vsítil Jakub Kovač. Přes hranici 10 bodů se dostal ještě kapitán Kryštof Davídek (12) a Filip Tobiáš (11). Snaha se nedá upřít ani úplným nováčkům, kteří statečně bojovali především na obranné polovině hřiště. První oficiální utkání v kategorii minižáků odehráli Pavel Kořínek, Jan Mazáč, Adam Kvíz a Daniel Poláček. Poslední dva jmenovaní jsou sice ročník 2009, ale i tak se jim premiéra velice vydařila - Adam 4 body, Daniel 8. Hrála nám do karet i mírná výšková převaha, kterou hráči jako Michal Hamtil nebo Marek Sojka dokázali zužitkovat v podkošových soubojích. Konečný stav utkání - 77:9 tedy znamená pro náš tým první cenné vítězství v soutěži.

Body: Kovač 20, Davídek 12, Tobiáš 11, Kubálek 8, Poláček 8, Hauser 6, Hamtil 4, Kvíz 4, Hazdra 2, Sojka 2

BA Nymburk : BC Kolín 50:11

Do druhého utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a během první čtvrtiny jsme dokonce i prohrávali. Po konci první čtvrtiny jsme vedli v poměru 11:7, což vzhledem k výsledku z prvního utkání nemohlo uspokojit nikoho z nymburských. Zlepšená druhá čtvrtina zajistila do poločasu již pohodlné vedení 27:11. I tak ale bylo vidět řadu mezer na obou polovinách hřiště. Nymburská mašina se rozjela až ve druhém poločase. Na útočné polovině bylo stále co zlepšovat, ale za celý druhý poločas jsme neobdrželi ani bod! Konečný výsledek 50:11 je tedy nakonec zasloužený. Za zmínku stojí střela v poslední vteřině v podání našeho kapitána, která byla ovšem bohužel posouzena jako dvoubodová :). Na začátku utkání byl náš výkon rozpačitý, ale nakonec jsme utkání dokázali ovládnout. Bodově opět vyčníval Kuba Kovač (13), ale v útoku jsme opět předváděli pěkný kolektivní výkon. Za zmínku určitě stojí asistence Tomáše Hazdry, Jakuba Kubálka či naší posily z Českého Brodu - Patrika Hausera.

Body: Kovač 13, Davídek 6, Újezdský 6, Hazdra 6, Tobiáš 5, Hauser 4, Hamtil 4, Poláček 4, Sojka 22

Starší minižáci U13 – krajský přebor

Také starší minižáci U13 přivítali doma Kolín a stejně jako v zápase U11 slavili úspěch v obou zápasech.

BA Nymburk – BC Kolín 60:28

Relativně vyrovnaný byl jen první poločas prvního duelu, ve kterém naši hráči vedli "jen" o 8 bodů. Do konce prvního zápasu se pak zlepšenou obranou a napadáním hluboko v obranné polovině Kolína náskok navýšil až na konečných 28 bodů..

Body: Adamec 12, Dittrich 9, Nazarčuk 8, Křemen, Snop a Černý J. Po 6, Vrchota 5, Hájek 4, Janoušek 2, TH: 13/2, fauly: 23:17

BA Nymburk – BC Kolín 76:23

Ve druhém utkání se snahy Kolína drolily pod tlakem našich hráčů ještě více a válec jménem BA Nymburk zcela rozdrtil snahy hostů od prvních minut. Odpovídá tomu i výsledek druhého zápasu.

Body: Křemen 12, Adamec 10, Hlávka a Nazarčuk 9, Snop 8, Hájek 6, Černý J. , Vrchota a Dittrich po 4, Prokeš, Janoušek, Černý M. a Šťastný po 2, TH 8/4, fauly: 6:10

Starší žáci U15 – liga

BA Nymburk - BK Sluneta Ústí nad Labem 76:64

Úspěšně vstoupili žáci U15 BA Nymburk do ligové soutěže, která začala již v sobotu 15.9. Na domácí palubovce přivítali žáky z Ústí nad Labem. Na naší straně byla výšková převaha, kterou se relojes imitacion soupeři snažili eliminovat ve vymezeném území velmi agresivní obranou, která byla často za hranicí pravidel. A když ústečtí přidali pár velmi šťastných tříbodových pokusů, utkání bylo vyrovnané. Po změně stran kluci v obraně doskočili řadu odražených míčů , které jsme zužitkovali jednoduchými koši z rychlého protiútoku. Po třetí čtvrtině jsme vedli o 17 bodů a ve čtvrtém dějství již kontrolovali důležité první vítězství.

Body: Dušan Dvorský 1, Josef Přikryl 2, Lukáš Kejmar 4, Petr Steško 5, František Česal 6, Martin Studnický 10, Tomáš Kosík 13, David Frič 17, Adam Kolář 18, skóre po čtvrtinách: 21:17, 35:26, 59:42, skóre jednotlivých čtvrtin: 21:17, 14:9, 24:16, 17:22, fauly 21:23

BA Nymburk - BK Horejsek Děčín 78 : 55

Ve druhém utkání zavítal na domácí palubovku tým Děčína. Naši žáci od prvního rozskoku podávali soustředěný výkon , jak v obraně tak v útoku. Po celé utkání diktovali vysoké tempo hry. Dobré rolex imitacion obranné doskakování a následné rychlé protiútoky byly naší nejsilnější zbraní. Pravidelná rotace všech hráčů a jejich kolektivní spolupráce , umožnila skórovat jedenácti hráčům z dvanácti nominovaných. Pochvala za výrazně kompaktnější hru oproti sobotnímu utkání, platí pro všechny kluky.

Body: Cogan Ondřej 2, Kejmar Lukáš 2, Loman Roman 2, Česal František 4, Přikryl Josef 4, Grmolenský Jan 4, Steško Petr 4, Frič David 7, Kosík Tomáš 14, Kolář Adam 15, Studnický Martin 20

skóre po čtvrtinách: 20:14, 43:27, 63:35, skóre jednotlivých čtvrtin: 20:14, 20:8, 23:13, 15:20, fauly: 12/21

19.09.2018 - 11:12