NAVLÉKÁNÍ VÍTĚZNÝCH KORÁLKŮ

Mládežnické týmy pokračují v navlékání vítězných korálků. Další tři zápasy v kategorii U12 a U14 vyzněly jednoznačně v náš prospěch. Všichni tři jejich soupeři odešli poražení o nejméně o 48 bodů. Výhru nedali muži B, ale proti Jindřichovu Hradci, vloni ještě v KNBL, mnoho šancí neměli.

Muži B – 1.liga

Nymburk „B“ - Fio Banka Jindřichův Hradec 64:103

Utkání proti loňskému účastníkovi nejvyšší soutěže, který vyhlásil plán dostat se zpátky do KNBL v nejkratší možné době, byl do poločasu vyrovnaný. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 4 body, v poločase o osm. A to i přesto, že hosté stále měli na palubovce minimálně dva s ligovými zkušenostmi jako Zuzák, Tomanec, Bašta nebo replika klockor náš odchovanec Stegbauer. Jenže na naší straně nemohl trenér Sokolovský využít ani Kotáska, ani Kováře, pod košem chyběl i zraněný Mikula. Do druhého poločasu nastoupil Hradec s velkou agresivitou. Během dvou minut jsme prohrávali o 17 bodů. Dvě trojky Mráze a dunk Koláře sice trochu povýšili akcie, ale do konce 3. čtvrtiny už byl rozdíl propastný 34 bodů a naši hráči sklonili hlavu. V poslední čtvrtině se košostroj Hradce zastavil, i přesto hosté stovku překonali.

Body: Kolář 16, Jirák 13, Mráz 10, Plešingr a Kurka 9, Vejvar, Snop 3, Horejš 1 – Zuzák 20, Tomanec 18, Bašta 17, Lipkins 16, Stegbauer 12, Novák 10, Kantůrek 6, Štoidl 2, Šourek a Picka 1, trojky: 29/6:27/9, TH: 25/18:17/10, doskoky: 42:52, čtvrtiny: 18:23, 17:20, 14:40, 15:20

Mladší žáci U14 – liga

BA Nymburk – ADFORS Litomyšl 91 : 43

Utkání bylo zpočátku relativně vyrovnané, poté co z kluků spadla prvotní nervozita se dostali do svého tempa a tím začali zvyšovat vedení. Výsledek se stále navyšoval a to především diky dobré obraně a výborné kolektivní hře až do konečného výrazného vítězství. Všech patnáct hráčů se pravidelně střídalo a nedalo soupeřům žádnou šanci se nějakým způsobem prosadit.

Body: Kolář 19, Janota 11, Dittrich 11 /tři trojky/, Cogan 10, Křemen 8, Černý 6, Kejmar 4, Adamec 5, Střítežský 4, Ruffer 4, Jakubal 2, Dohnal 2, Najman 2, Snop 2, Ryl 1, TH: 15/10 fauly: 17, trojky: 3, čtvrtiny: 25:16, 20:15, 26:6, 20:6

BA Nymburk – Synthesia Pardubice 90 : 39

Toto utkání mělo podobný scénář jako sobotní. Už od začátku kluci nastoupili ve velkém tempu a hned v první čtvrtině si vybudovali velký náskok, o který se nenechali připravit. Cely zápas byl skvělý díky výborné obraně, z níž jsme se dostávali do rychlých protiútoku, které jsme proměnili v důležité body . Všichni hráči zaslouží pochvalu za kolektivní pojetí hry a nasazení v utkání.

Body: Ryl 16, Střítežský 13, Kolář 12, Křemen 9, Janota 8, Cogan 6, Dittrich 6, Černý 6, Adamec 3, Valenta 3, Dohnal 2, Najman 2, TH: 7/4 fauly: 13 trojky: 1 , čtvrtiny: 26:6, 23:11, 23:12, 18:10

BA Nymburk : Dragons Česky Brod 86 : 15

První zápas sezóny nám vyšel na výbornou. Díky dobrému výkonu jsme zvítězili vysokým rozdílem. Hned od první minuty jsme měli zápas pod kontrolou a díky dobré obraně se náš náskok stále navyšoval a v poklidu jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Body: Davídek 14, Újezdský, Ehl 10, Tobiáš, Hendrych 8, Kovač, Nosál, Hazdra, Nováček 6, Kubálek, Sojka 4, Hamtil 2, Ševčík 0, čtvrtiny: 18:1, 28:2, 20:10, 20:2

BA Nymburk : Dragons Česky Brod 77 : 14

Druhý zápas se nesl v podobném duchu jako ten první. Od začátku jsme měli zápas pevně ve svých rukách a pochvala náleží všem hráčům, kteří do zápasu zasáhli.

Body: Tobiáš 12, Hendrych 11, Kovač 10, Újezdský, Ehl, Davídek 8, Kubálek, Nosál, Sojka, Hamtil 4, Hazdra, Nováček 2, Ševčík 0, čtvrtiny: 18:0, 18:5, 24:2, 17:7

26.09.2018 - 13:36