CBC 2019 SKONČIL

V sobotu skončil osmý ročník turnaje Crystal Bohemia Cup, kterého se letos zúčastnilo šest týmů ze čtyř zemí. Kromě naší Akademie zde byly reprezentační výběry Česka, Slovenska a Japonska a dva bundesligové kluby MBC Weissenfels a Brose Bamberg.

Turnaj přinesl ve čtyřech dnech tucet kvalitních zápasů. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se týmy utkaly mezi sebou. První tým každé skupiny pak sehrál semifinále proti druhému týmů z druhé skupiny. Vítězové se utkali ve finále a poražení o bronzové medaile. Družstva na třetích místech se pak ve dvou zápasech utkala o konečné páté místo.

Ve skupině A, kde startoval náš tým společně s Japonci a MBC Mitteldeutscher, nakonec skončily všechny týmy s jednou výhrou a jednou prohrou. Díky výrazné výhře nad Japonci jsme obsadili ve skupině první místo, Japonci byli druzí a MBC třetí. Skupině B dominovala české reprezentace, s jednou prohrou skončil Bamberg a bez vítězství slovenská reprezentace.

Podívejme se na výsledky jednotlivých zápasů (na konci článku najdete konečné pořadí):

BA Nymburk - Japonsko 96 - 81

Od začátku utkání měli domácí kadeti převahu a hned po první čtvrtině vedli 36:18, když využili špatné střelby soupeře. Do konce poločasu hosté z Japonska zrychlili přechod do protiútoku a byli agresivnější v obraně, což přineslo snížení rozdílu na 10 bodů. Ve třetí čtvrtině si dali hráči BA Nymburk větší pozor na ztráty, což vedlo k více úspěšným střelám a navýšení rozdílu na 23 bodů. V poslední čtvrtině hosté upravili zlepšenou hrou výsledek na rozdíl 15 bodů. Na hře japonského týmu byla znát únava z náročné včerejší cesty, přesto ale je třeba říci, že domácí podali výborný výkon.

Česko : Brose Bamberg Youngsters 91:57

V úvodní čtvrtině měl více ze hry národní tým ČR, což mu pomohlo k vedení o 9 bodů. V následné čtvrtině ještě více přidali na agresivitě a rozdíl v poločase narostl na 22 bodů. Mírnou převahu měli Češi i v třetí i čtvrté čtvrtině a rozdíl se stále zvětšoval.

Hosté zaslouží pochvalu za velkou bojovnost po celý zápas. Je třeba zmínit, že hosté přijeli těsně před zápasem, díky horšímu počasí jim cesta trvala 6 hodin. Velmi dobrý výkon, zejména na útočné polovině, předvedl národní tým České republiky.

Japonsko : MBC Junior Sixers 79:61

Japonský výběr začal stejně jako ve včerejším utkání, nezačal dobře a brzy prohrával rozdílem deseti bodů. Po oddechovém čase se obraz hry změnil a japonský výběr začal přebírat otěže utkání a do poločasu strhl vedení na svou stranu. Ve třetí čtvrtině se japonský výběr stále zlepšoval a hlídal si rozdíl ve skóre kolem 20 bodů. Poslední část hry německý tým přidal v obraně a stáhl až na rozdíl 12 bodů, ale v závěrečných minutách rozdíl opět japonský výběr přidal.

Česko : Slovensko 80:59

Úvodní čtvrtina utkání byla vyrovnaná, což ale neplatilo v druhé čtvrtině, kdy byl český výběr výrazně lepší. Tomu odpovídalo i skóre po polovině utkání 45:28 pro ČR. Druhý poločas byl po většinu času vyrovnaný a rozdíl ve skóre se držel kolem 15 bodů pro český výběr. Posledních 5 minut zápasu, ale patřilo výběru ČR, který navýšil vedení na konečných 21.

Výběr trenéra Petra Tremla byl výrazně lepší pod oběma koši, jak na doskoku, tak i v zakončení, čímž si vybojoval vítězství se skupině.

BA Nymburk : MBC Juniors Sixers skončilo výsledkem 75:78

V první polovině měli více ze hry hosté z Německa, což bylo hlavně agresivnější obranou, rychlým přechodem do útoku a spoustou snadných košů. Poločasový rozdíl byl 6 bodů pro hosty.

Druhý poločas začal náš tým velmi dobře a během 2 minut se ujal vedení. Následovala však slabší chvilka BA Nymburk a MBC Juniors Sixers se dostali po 3. čtvrtině do vedení o 5 bodů.

Poslední čtvrtina byla vyrovnaná a hostům se podařilo udržet vítězství.

Slovensko - Brose Bamberg Youngster 62:78

Brose byl po celý zápas o něco lepším týmem a zejména měl ve svém středu nejlepšího hráče utkání Milese Oseie, který táhl střelecky svůj tým za vítězstvím. Navíc německý tým předváděl po celý zápas velmi slušnou obranu. Pět minut před koncem zápasu vedl Brose o 20b., ale národní tým Slovenska utkání zdramatizoval, když stáhl na rozdíl 8 bodů 2,5 minuty před koncem. Konec ale si Brose pohlída xl.

Slovensko : MBC Weissenfels 63:71

Laser Pointer

V prvních pěti minutách to vypadalo na jednoznačnou záležitost německého týmu, vedl 20:2. Jenže slovenská reprezentace se chytla na doskoku a pro změnu začala tahat za delší konec. Ještě do konce první čtvrtiny ubrali pět bodů z náskoku MBC. Když se pak ve druhém poločase ještě rozstřílel Dominik Špaňo (nakonec 8 trojek), skóre se přetočilo ve prospěch slovenské reprezentace.

Japonsko : Česko 79:77

V prvním semifinále vyhrálo košem v poslední vteřině utkání Japonsko U16 nad Českou Republikou U17 79:77. Zápas byl celou dobu velmi vyrovnaný, ani jeden tým nezískal vedení větší než 8 bodů. V prvních třech čtvrtinách byli ve vedení častěji Japonci, ale v poslední se propadli do ztráty 6 bodů. Jenže jejich ohromná bojovnost ještě utkání zdramatizovala a něco málo nad dvě sekundy před koncem rozehrála poslední útok. Míči se dlouho do koše nechtělo, ale nakonec si cestu našel a Japonci mohli slavit postup do finále.

BA Nymburk : Brose Baskets Youngsters 71:46

Ve druhém semifinále si jasně poradili naši kadeti s německým Brose Bamberg Younsters.

Od úvodních minut měli domácí hráči více ze hry a postupně navyšovali svůj náskok až na 30 bodů po 3. čtvrtině.

MBC Junior Sixers : Slovensko 72:58

rcheap jerseys

Poslední den turnaje Crystal Bohemia Cup 2019 začal zápasem o 5. místo, kde tým MBC Junior Sixers potřeboval stáhnout 8 bodů náskoku slovenského národního týmu. V první polovině utkání jim ještě reprezentanti vzdorovali, ale na konci první půle si MBC vypracovalo 13 bodový náskok a přestože se výběr trenéra Róna ještě jednou na konci třetí čtvrtiny v součtu bodů dostal před Mitteldeutscher, vzápětí zase ztratil a skončil na 6. místě.

Česko : Brose Bamberg Younsters 85:68

První čtvrtina byla vyrovnaná a nakonec jí pro sebe získal tým ČR rozdílem jednoho bodu. Ve zbývající části utkání byl český národní tým lepší a vyhrál zaslouženě. Tímto výsledkem si zajistil 3. místo a německý tým skončil na 4. místě.

BA Nymburk : Japonsko 61:100

Japonci vlétli do utkání rychlostí Šinkansenu. Ještě v první čtvrtině vedli o dvacet bodů. Přestávka před druhou čtvrtinou je vůbec nevykolejila a v polovině druhé čtvrtiny byl rozdíl vyšší než 35 bodů. Našim hráčům se nedařilo střelecky, na každý pokus měli jen zlomek času co obvykle. Míč do podkošového prostoru dostat lesem replicas breitling rukou bylo téměř nemožné. Od 15. minuty se však alespoň trochu adaptovali na rychlost a agresivitu soupeře a druhý poločas prohráli jen o 3 body. Japonský výběr zvítězil 100:61, krom toho, že nám oplatil prohru z prvního zápasu, získal také vítězství v turnaji.