Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

V POVÁNOČNÍ TÝDEN STŘÍDAVĚ OBLAČNO

Muži v první lize odehráli s Litoměřicemi výborný zápas a po zásluze soupeře porazili rozdílem více než dvaceti bodů. Starším žákům se vstup do extraligy nevydařil, oba brněnské týmy byly na domácí palubovce nad jejich síly. Naopak starší minižáci si poradili s přehledem v krajském přeboru s Kolínem. Nejmladší minižáci Juventy nestačili na Poděbrady.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : Slavoj BK Litoměřice 73:52

V nedělním večerním zápase jsme v Nymburce přivítali tým Slavoj BK Litoměřice, který byl na 3. místě tabulky. Do utkání jsme vstupovali se snahou odrazit se výkonem na obranné polovině, což se nám podařilo. Slušná agresivita a velmi dobrý doskok byl naší doménou po celý zápas. Jediné co se nám nedařilo v 1. poločase, byla úspěšnost střelby. To se naštěstí po změně stran povedlo zlepšit a druhý poločas jsme vyhráli o 21 bodů. Mužstvo zaslouží pochvalu za předvedený výkon a věříme, že za týden v pátek na GBA předvedeme podobný výkon.

Body: Novotný 17, Mikula a Kovář 16, Kotásek 11, Plešingr 7, Mráz 4, Kulich 2 Fauly: 15:18, Trojky: 5:2, TH: 19/12 : 15/10, čtvrtiny: 16:14, 15:17, 20:7, 22:14

Junioři U19B – liga sk. B

BA Nymburk : GBA B 40:92

Junioři proti týmu GBA, který bojoval o účast ve finálové skupině a posílil o několik hráčů z extraligového áčka, neměli šanci. V prvních několika minutách jsme překvapivě vedli 6:1, ale pak se hosté do nás zakousli a skoro dvaceti body v řadě začali navyšovat rozdíl ve skóre. Už po první čtvrtině jsme prohrávali o 16 bodů a v každé další čtvrtině jsme ztrátu zvětšovali. V zápase jsme si nedokázali poradit především s tvrdou obranou soupeře

Body: Pavlíček 13, Adamec a Novák 6, Holý 5, Nový a Soběslav 3, Špelda a Laš 2, trojky: 6:13, TH: 8/4:14/11, čtvrtiny: 12:28, 11:17, 7:22, 10:25

BA Nymburk : Jižní Supi 58:79

Řada chyb v nahrávkách, které končily v rukách soupeře a opět naše slabina v proměňování jasných košů. Dokud se nebudou tyto šance proměňovat, vítězství se nedočkáme.

Body: Pavlíček 22, Laš a Nový 7, Holý, Soběslav, Swingler a Veselý po 4, Adamec, Špelda a Volek po 2, trojky: 4:4, TH: 11/4:15/11, čtvrtiny: 12:25, 18:16, 8:23, 20:15

Starší žáci U15 - extraliga

BA Nymburk - Tygři JBC Brno 58:68

Celý první poločas se oba týmy předháněly v nepřesných přihrávkách a velmi malým procentem úspěšnosti střelby z krátké i dlouhé vzdálenosti. Poločasové skóre 27:27 je toho neklamným důkazem. Tygrům se povedla třetí čtvrtina , ve které nám odskočili na rozdíl čtrnácti bodů. Naši žáci ve čtvrtém dějství zlepšili osobní obranu a doskok pod oběma koši a v 7. minutě se dotáhli na soupeře na rozdíl jediného bodu. Tygři ale po oddechovém čase zareagovali dvěma šťastnými střelami za tři body a definitivně si pohlídali závěr zápasu. Sváteční tréninková pauza byla na hráčích obou týmů viditelná. Více štěstí v tomto utkání stálo na straně hostů.

Body: Steško 2, Borl 5, Studnický a Kosík po 9, Kolář 10, Frič 23, fauly: 15:13, čtvrtiny: 14:19, 13:8, 11:25, 20:16,

BA Nymburk - SAM BŠM Brno 65:68

V nedělním utkání žáci BA předvedli mnohem lepší výkon než v sobotním utkání. Tři čtvrtiny vedli až jedenácti bodovým rozdílem a nebylo pochyb , který tým drží opratě utkání ve svých rukou. Brnu střelecky excelentně vyšla poslední čtvrtina (3 trojky) . Dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém měli více štěstí. Naše žáky limitovalo velké množství nevynucených chyb. Ani dvě střely na vítězství z krátké vzdálenosti v posledních vteřinách základní hrací doby tam klukům nepadly .Věříme, že prvopočáteční smůlu v extraligové soutěži jsme si vybrali a již v příštích kolech budeme úspěšní.

Body: Česal 2, Bašta 5, Borl 6, Kolář 11, Kosík 12, Studnický 13, Frič 16, fauly: 13:20, čtvrtiny: 22:16, 17:14,16:12, 6:19, 4:7,

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BC Kolín : BA Nymburk 27:79 a 35:75

Naši hráči opět potvrdili roli favorita a soupeři nedali šanci pomýšlet na vítězství.

1.zápas

Body: Černý J. A Dittrich 14, Křemen 12, Nazarčuk 7, Adamec a Hájek 5, Procházka, Snop a Šťastný po 4, Mach a Prokeš 3, Nezdařil a Vodrážka 2, TH: 15/7:18/6, trojky: 0:1

2.zápas

Body: Nazarčuk 16, Vodrážka 10, Dittrich, Křemen a Snop po 8, Adamec, Hájek a Prokeš po 5, Černý j., Hlávka, Nezdařil, Procházka a Šťasný po 2, TH: 14/2:6/3, trojky: 1:0