Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

U13 VYBOJOVALI POSTUP NA NÁRODNÍ FINÁLE

Třetí lednový hrací víkend přinesl postup starších minižáků na Národní finále výhrou nad Kolínem. Naopak se do NF nekvalifikovali nejmladší minižáci. Padla i Plzeň v 1.lize s naším B-týmem i přes absenci Kováře. Junioři byli úspěšní na 50%, s Pískem prohráli díky špatné obraně, proti pražským Sokolům to bylo lepší. Starší žáci byli rovněž jednou úspěšní a jednou prohráli na severomoravské štaci.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : BK Lokomotiva Plzeň 82:58

V úvodní polovině soutěže jsme dokázali na půdě Plzně zvítězit a věřili jsme si v domácím utkání. Kromě úvodní čtvrtiny, kdy jsme se hledali zejména na útočné polovině, jsme v dalších částech hry přidali a získali jsme již do poločasu dvojciferné vedení, které jsme si udrželi do konce replicas de relojes utkání. Dokázali jsme v obraně být pozorní a nenechali jsme soupeři žádné lehké koše. Na útočné polovině jsme velice slušně stříleli za 3 body a taky trestné hody. To vedlo k důležitému vítězství.

Body: Novotný 21, Mikula 13, Mareš 12, Kotásek 10, Kulich 8, Vejvar 6, Kurka 2, Fauly: 17:14, Trojky: 14:9, TH: 12/13 : 5/21, čtvrtiny: 10:13, 31:16, 16:17, 25:12

Junioři U19 – extraliga

GBA : BA Nymburk 70:44

V předehrávaném utkání extraligy U19 jsme zajížděli do Prahy na GBA. Úvod utkání se nám vůbec nepovedl a nic se nám nedařilo. Ve 2. čtvrtině naše hra snesla trošku měřítko a dokázali jsme stáhnout rozdíl v poločase na 9 bodů, což bylo asi vše pozitivní. Nedokázali jsme se prosadit přes velmi slušnou obranu domácích a v 2. poločase jsme dali pouze 18 bodů. Je třeba se z takového utkání poučit.

Body: Kulich 12, Mareš 10, Jirák 8, Holoubek a Plešingr 5, Snop 3, Vejvar 1 Fauly: 14:17, Trojky: 10:5, TH: 16/8 : 9/3, čtvrtiny: 25:10, 10:16, 19:9, 16:9

BA Nymburk : Sokol Písek Sršni 86:94

Hosté z Písku přijeli k odvetě z 1. poloviny sezony pouze s 8 hráči a některým se mohlo zdát, že utkání bude snadnou záležitostí. Jak to bývá, hosté hráli kolektivně s velmi dobrou střelbou za 3 body a trestných hodů. Měli navrch pod oběma koši a po většinu utkání byli lepším týmem. Domácí tým bohužel hrál v obraně velmi špatně a nebyl schopen zastavit účinnou hru hostů. Je třeba si vzít ponaučení z tohoto utkání a zlepšit špatné stránky naší hry.

Body: Vejvar 24, Jirák 18, Plešingr 10, Kulich a Valentíny a Holoubek 9, Mareš 4, Snop 3 Fauly: 27:24, Trojky: 9:11, TH: 17/29 : 25/30, čtvrtiny: 17:18, 23:25, 21:22, 25:29

BA Nymburk : TJ Sokol Pražský 90:64

V nedělní odvetě jsme chtěli hostům z Prahy oplatit překvapivou porážku z 1. kola, což se nám nakonec po slušném výkonu podařilo. Od úvodních minut jsme byli pozorní v obraně a na útočné polovině jsme hráli kolektivně, což vedlo k otevřeným střelám. Dobrý výkon na obranné polovině se projevil i v útoku, kde jsme si více věřili a Sokol Pražský jsme hladce porazili.

Body: Kovář 21, Jirák 16, Valentíny 13, Vejvar 10, Kulich 8, Holoubek 7, Snop 6, Plešingr 5, Mareš 4 Fauly: 15:24, Trojky: 12:4, TH: 18/23 : 10/16, čtvrtiny: 23:15, 25:19, 17:12, 25:18

Junioři U19B - liga

BA Nymburk : BSK Modřany - Jižní Supi 47:73

Vysoké procento ztrát, neproměněné střely zpod koše nám nedovolily pomýšlet opět na lepší výsledek. Trápíme se především ve střelbě.

Body: Holý 20 (3 trojky), Adamec 8, Soběslav 7, Volek a Špelda 3, Chramosta, Swingler a Laš po 2, čtvrtiny: 8:18, 15:16, 13:22, 11:17

Starší žáci U15 - extraliga

BK Příbor - BA Nymburk 50:63

V sobotním utkání v Příboře prokázali naši žáci větší herní vyspělost a kromě nepovedené první čtvrtiny utkání díky výškové převaze a zlepšené osobní obraně jasně dovedli do vítězného konce. Sice jsme se opět nevyvarovali zbytečných ztrát a řady nepřesností, ale dobrý obranný doskok a slušné procento střelby z krátké vzdálenosti byly hlavními faktory k důležitému vítězství.

Body: Kejmar a Steško po 2, Česal 3, Frič 4, Bašta 7, Kosík 8, Kolář 12, Studnický 25, fauly: 22:18, čtvrtiny: 13:7, 12:23, 17:19, 8:14

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 65:60

V nedělním utkání v Ostravě žáci BA předvedli bojovný výkon a favoritovi vzdorovali až do poslední minuty utkání. V poločase jsme ztráceli na soupeře devět bodů. Během druhých dvou dějství se klukům podařilo agresivnější osobní obranou snížit náskok soupeře na rozdíl jediného bodu. V závěru poslední čtvrtiny jsem neměli štěstí , neproměnili jasné příležitosti z pod koše a nedali trestné hody, kterými nás v poslední minutě naopak potrestal soupeř, který byl nakonec šťastnější. Velmi pozitivní je, že proti silným soupeřů jsme konkurence schopní a bojovnost a vůle po vítězství kluky zdobí.

Body: Steško a Česal po2, Bašta 4, Kosík 5, Kolář 6, Studnický 20, Frič 21, fauly: 19/13, čtvrtiny: 16:17, 24:14, 14:19, 11:10

Starší minižáci U13 – kvalifikace o NF

BA Nymburk : BC Kolín 51:30

Ve druhém utkání kvalifikace jsme nad Kolínem vyhráli opět s přehledem a po výhře v Kolíně jsme se kvalifikovali na Národní finále kategorie U13.

Body: Černý 12, Adamec 11, Křemen 9, Prokeš 4, Snop 4, Vodrážka 4, Hájek, Šťastný a Vrchota po 2, Nazarčuk 1, trojky: : 2:0, TH: 6/3:12/6, fauly: 6:17; čtvrtiny: 13:11, 11:8, 14:7, 13:4

Nejmladší minižáci U11 – kvalifikace o NF

BA Nymburk - BK Brandýs 35:36

Družstvo U11 odehrálo dvě utkání v rámci kvalifikace o NF. Naším prvním soupeřem byl tým z Brandýsa, který nás v minulém kole zdolal v prodloužení. Utkání bylo vyrovnané až do posledních chvil a především kvůli neproměněným tutovkám našeho týmu dokázal soupeř urvat vítězství o bod.

Body: Davídek 7, Poláček 7, Hamtil 6, Tobiáš 4, Újezdský 4, Hauser 4, Sojka 3, TH: 17/5, čtvrtiny: 12:12, 9:7, 9:8, 5:9

Basket Poděbrady : BA Nymburk 50:35

Ve druhem utkání nás čekal silný tým Poděbrad. První poločas se nám podařil a dokonce jsme ho vyhráli. O výsledku utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohrálo o 18 bodů. V posledním dějství už jsme znovu začali s obranou a produktivitou v útoku. Celkově však náš tým podal dva pěkné výkony a hráči si zaslouží pochvalu.

Body: Davídek 12, Hauser 6, Kubálek 4, Poláček 4, Tobiáš 3, Farkaš 2, Hamtil 2, Újezdský 2, TH: 8/5, čtvrtiny: 8:9, 4:6, 24:6, 14:14

Basket Poděbrady : BA Nymburk 20:0

BK Brandýs : BA Nymburk 20:0

K dalšímu turnaji, který se hrál v neděli, jsme se nedostavili. O našem nepostupu však už bylo rozhodnuto před tímto turnajem.