POPRÁZDNINOVÝ VÍKEND PŘINESL 5 VÍTĚZNÝCH ZÁPASŮ

Muži vstoupili do bojů o záchranu 1.ligy doma vítězně s Novým Jičínem. Kadeti U17 pro změnu zamířili na Moravu a byť nebyli v kompletní sestavě Novou Huť i Snakes porazili. Stejně úspěšně si vedli mladší žáci, kteří v extralize ve dvou zápasech v Praze a Nymburce vyprovodili USK Praha výraznými porážkami kolem 30 bodů.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : BC Nový Jičín  86:69

První zápas 1. ligy mužů ve skupině o 13. – 20. místo jsme odehráli na domácí půdě proti týmu BC Nový Jičín. Tým hostí, který sází stejně, jako náš tým na mladé perspektivní hráče s námi držel krok až do poslední čtvrtiny. Do této doby jsme nehráli příliš kolektivně. Na začátku poslední čtvrtiny si hráči dali říci a míč létal více z ruky a hned bylo k vidění několik pěkných akcí a proměnili jsme i konečně otevřené střely za 3 body. Konečný výsledek tolik neodpovídá průběhu utkání, které bylo celkem vyrovnané.

Body: Kolář 26, Novotný 21, Mráz 14, Mikula 13, Kotásek 6, Plešingr a Holoubek 3, Fauly:  15:16, Trojky:  6:5, TH:  17/12 : 12/6, čtvrtiny: 22:17, 13:17, 22:17, 29:18

Kadeti U17 - extraliga

NH Ostrava : BA Nymburk  93:103

V prvním utkání na Ostravském výjezdu jsme se utkali proti NH Ostrava. Soupeře jsme na domácí palubovce dokázali bez problému porazit, ale do Ostravy jsme opět neodjížděli v kompletním složení a tak jsme proto očekávali zcela odlišný průběh utkání, což se také po pár minutách potvrdilo. Celkově se hrál útočně laděný basketbal od obou týmů, kdy se nedařilo ani jednomu ubránit klíčové hráče a tak se orologi replica spíše hrálo koš za koš. Naši hráči si postupem času začali vytvářet značný bodový polštář, který narostl během utkání až na 20 bodů v náš prospěch. Domácí však nesložili zbraně ani v závěru za téměř rozhodnutého stavu a na začátku poslední čtvrtiny po našem prostřídání, ještě korigovali výsledek utkání na 10 bodů, nicméně s útočnou hrou jsme byli nadmíru spokojeni i díky skvělým individuálním výkonům Filipa Kábrta, Pavla Nováka a hlavně Juraje Valentínyho, který se blýskl čtyřiceti body, 21 doskoky a 3 asistencemi a 2 zisky s indexem 65 mohl být po utkání právem spokojen.

Body: Valentíny 40, Kábrt 26, Novák 24, Benák 4, Bečvář a Brož 3, Vosejpka 1, trojky 17/4:22/8, TH: 33/19:34/25, čtvrtiny: 25:34, 17:20, 22:26, 29:23

Snakes Ostrava : BA Nymburk 73:87

V nedělním utkání jsme se představili na palubovce prvního celku extraligy U17 s vědomím, že nás čeká velice těžký soupeř, ke kterému jsme přistoupili s respektem, ale také zároveň s odhodláním oplatit ostravským domácí porážku o 5 bodů a to se nám povedlo na výbornou.

Vstup do utkání byl pro náš tým alarmující, kdy po 2 minutách svítilo na tabuli negativní skóre 9:0, pak jsme však začali úřadovat pod oběma koši, více riskovat vypíchnutí přihrávek v útoku soupeře, což se několikrát vyplatilo a diváci ve školní tělocvičně mohli vidět pohledné zakončení vysoko nad obroučkou. Z hráčů byla cítit obrovská energie utkání dobojovat a dokázat si, že i v omezené sestavě jsme schopni konkurovat každému týmu i momentálně tomu na prvním místě v tabulce. Upřímná radost a mírné dojetí některých hráčů, kteří během jarních prázdnin zvládali dvoufázové tréninky jen podtrhla důležitost tohoto utkání. Všem patří obrovský respekt za energii vloženou do celého víkendu, jen tak dál a v kvalitnější sestavě za 14 dní na venkovní palubovky do Brna a Prostějova.

Body: Kábrt 27, Valentíny 21, Novák 15, Studnický 14, Hodač 6, Benák 4, trojky: 31/7:19/2, TH: 31/20:16/13, čtvrtiny: 18:17, 17:22, 17:23, 21:25.

Mladší žáci U14 - extraliga

USK Praha : BA Nymburk 48 : 74

V sobotním utkání proti USK jsme zvítězili, ale náš výkon, hlavně ve třetí čtvrtině, kde jsme dali jenom šest bodů, byl velmi špatný. Naši hráči špatně bránili a soupeři dovolili dávat laciné koše. Navíc jsme neproměnili vyložené šance z krátké vzdálenosti a tak tato čtvrtina skončila 16:6 pro USK. Každý hráč se snažil sám rozhodovat a zapomněli, že basketbal je kolektivní sport. V poslední čtvrtině se hra trochu zlepšila a utkání jsme vyhráli o 26 bodů. Do hry se zapojilo všech třináct hráčů.

Body: Kolář 24, Křemen 16, Dohnal 12, Janota 6, Ryl 6, Cogan, 4, Adamec 3, Střítežský 2, Černý 1, TH:  22/9, trojky: 5, fauly: 12, čtvrtiny: 10:22, 7:17, 16:6, 15:29

BA Nymburk : USK Praha 62 : 30

V nedělním utkání na domácí palubovce si hráči uvědomili, že je potřeba dobře bránit a povolili soupeři dát jenom 13 bodů do poločasu. Opět ve třetí čtvrtině naši hráči polevili v obraně a prohráli ji o jeden bod. Po mírné domluvě se poslední čtvrtina zlepšila a opět hráli dobrou obranu a povolili USK dát jenom šest bodů. Do hry se zapojilo všech patnáct hráčů, i když někteří měli ještě na nohou lyžáky a bylo to znát.

Body: Kolář 12, Cogan 12, Ryl 10, Černý 7, Dohnal 6, Křemen 5, Snop 4, Jakubal 3, Janota 3, TH: 17/11, trojky: 2, fauly: 15, čtvrtiny: 19:6, 14:7, 10:11, 19:6

27.02.2019 - 4:44