Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

DOMA ÚSPĚŠNÍ, VENKU MÉNĚ

V zápase 1.ligy porazili muži B Opavu jasnějším rozdílem než muži A vyhráli v Opavě. Kadeti si dvěma vítězstvími došli pro čtvrté místo v extralize a zabojují o FINAL 4. Mladší žáci si ze severomoravského turné přivezli dvě prohry, ale stále jsou mezi postupujícími na MČR. Mladší minižáci s Kondory o páté místo v kraji smírně.

muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : BK Opava B 94:84

Den po utkání našeho A-mužstva v Opavě a jeho těsné výhře, přivítal náš B-tým na domácí palubovce zálohu BK Opava B. Styl utkání odpovídal tomu, že na obou stranách hrají mladí hráči, takže se hodně rychle běhalo a zakončovalo. Družstva se hodně střídala ve vedení, což znamená, že utkání bylo vyrovnané. Přece jen v 2. poločase jsme měli ale trošičku více ze hry a vyhráli utkání o 10 bodů. Opava se opírala o osu Bukovjan, Slavík, Vlček a Štěpánek a domácí tým o trio Novotný, Kolář, Mikula, ke kterým se s velmi dobrou střelbou za 3 body přidal David Snop. V neděli zajíždí naše záloha do Nového Jíčína na předposlední zápas.

Body: Novotný 25, Kolář 21, Snop 15, Mikula 11, Plešingr a Vejvar 7, Hořejš 6 Holoubek 2 Fauly: 23:24, Trojky: 13:4, TH: 24/17 : 30/18, čtvrtiny: 28:17, 15:24, 28:22, 23:21

BC Nový Jičín : Basketball Nymburk B  110:81

Na palubovku celku z Moravy, který dlouhá léta hrál na špici nejvyšší soutěže, jsme zajížděli v neděli večer. Bohužel úvod utkání nás nezastihl v dobré koncentraci a několikrát jsme nechali soupeře za trojkovým obloukem volného a ten nekompromisně trestal. Bohužel problémy v obraně jsme měli celý zápas a to zejména s obranou podkošových hráčů domácích. Díky tomu jsme nemohli myslet na zvrat v utkání a zaslouženě jsme prohráli.

Body: Kolář 23, Mikula 17, Novotný 15, Vejvar 11, Snop 6, Holoubek a Plešingr a Kulich 3 Fauly:  18:17, Trojky:  11:9, TH:  20/13 : 23/14, čtvrtiny: 34:20, 30:23, 17:20, 29:18

Kadeti U17 - extraliga - základní část

BA Nymburk : Slavoj BK Litoměřice 96:78

V sobotním utkání jsme nastoupili proti Litoměřicím a cíle jsme měli jasně dané, nejdříve sledovat zápas mezi Sokolem Pražským a Pískem a následně porazit litoměřické hráče. Do utkání jsme nastoupili až příliš lehkovážně, nedokázali jsme se včas vracet do obrany a spíše jsme se soustředili na zakončení, které jsme nedokázali i z bezprostřední blízkosti koše proměnit a tak jsme brzo prohrávali 2:11. Po oddechovém čase jsme se chytli šnůrou 14:0 a začali jsme přebírat otěže utkání, což se nám podařilo na výbornou a po první čtvrtině jsme vedli 30:24. Druhá čtvrtina byla plná nepřesností a nedaných šoupáků na obou stranách a tak jsme si udrželi poločasové vedení 48:40. V poločase jsme se již dozvěděli výsledek utkání Sokola a Písku, vzhledem k tomu, že Sokol Pražský prohrál, tak naopak naše vítězství znamenalo posun na 4 příčku v extraligové tabulce. Tento fakt byl pro hráče jako rudý dres pro býka a třetí čtvrtinu jsme ovládli 26:18 a vytvořili jsme si tak slušný náskok do poslední periody, ve které jsme ještě vystupňovali tempo utkání a dostali se až na rozdíl 23 bodů (87:64), v posledních 5 minutách již dostali prostor jen hráči z lavičky a dovedli utkání do vítězného konce.

Body: Valentíny 27, Srník 21, Rylich 18, Novák 16, Safiulin 5, Hodač 3, Jirák, Fišera a Najman 2. Trojky: 29/8, 27/9. TH: 17/10, 16/9. Čtvrtiny: 30-24, 18-16, 26-18, 22-20.

BA Nymburk : Kondoři Liberec 90 : 76

V neděli jsme přivítali poslední tým extraligy, který však nepřijel utkání jen odehrát, ale v 8 hráčích podal velice bojovný výkon. Náš cíl byl jasný a to po celý průběh zápasu rozdělit minuty mezi nominované hráče, což se nám podařilo a tak bylo utkání opticky poměrně vyrovnané o čemž svědčí i první tři čtvrtiny (21:17, 44:39, 65:62), do poslední 10ti minutovky jsme se již vrhli v plné síle a zejména zásluhou kapitána Františka Rylicha, který během 4 minut dokázal vsítit 12 bodů z toho 3x koš s faulem jsme definitivně soupeři odskočili a František všem ukázal, že jeho vleklé zranění je definitivně pryč.

Body: Rylich 34, Valentíny 21, Novák 14, Fišera 10, Srník 5, Bečvář 4, Najman 2. Trojky: 22/6, 26/7. TH: 21/10, 15/7. Čtvrtiny: 21:17, 23:22, 21:23, 25:14

Po utkání jsme s jistotou věděli nejen naše umístění, ale také soupeře pro play off, kterým budou hráči Sokola Pražského, se kterým se střetneme na domácí palubovce 6.-7.4 pak se utkání přesouvá na palubovku soupeře (play off se hraje na 3 vítězná utkání a vítězný tým postupuje na final 4).

Přijďte podpořit kadety na cestu do final 4 a to již 6.4 na ZŠ Komenského.

Mladší žáci U14 - extraliga

BK Opava : BA Nymburk 73 : 62

V předehrávaném pátečním utkáním jsme zavítali na palubovku BK Opava. Proti zatím vedoucímu týmu soutěže jsme se ze začátku nemohli vyrovnat s agresivní obranou Opavy. Vše rozhodly první dvě čtvrtiny, kdy jsme prohrávali o 18 bodů. V další části utkání jsme se zlepšili a byli víc než vyrovnaným soupeřem.

Body: Kolář 28, Ryl 9, Jakubal 6, Dohnal 5, Černý 4, Adamec 2, Cogan 2, Křemen 2, Střítežský 2, Snop 2, TH: 22/11, trojky: 2, fauly: 18, čtvrtiny: 26:20, 21:9, 10:12, 16:21

BK NH Ostrava : BA Nymburk 75 : 65

V sobotním utkání s BK Ostrava jsme hráli velmi dobře, ale museli bychom podat mnohem lepší výkon, abychom zvítězili. Ani šest úspěšných střel za tři body nepomohlo. Ale i s loňským vítězem republiky se dá hrát vyrovnané utkání.

Body: Kolář 22, Ryl 10, Cogan 8, Křemen 7, Dohnal 6, Snop 5, Dittrich 4, Jakubal 2, Adamec 1, TH: 26/13, trojky: 6, fauly: 8, čtvrtiny: 29:21, 19:12, 19:10, 8:22

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

Kondoři Liberec : BA Nymburk 70 : 53

První zápas jsme nezačali nejlépe a soupeř během chvíle vedl 12:0. Poté se kluci trochu vzpamatovali a začali hrát, ale i přesto měl soupeř neustále navrch.

Ve třetí čtvrtině se nám podařilo snížit na rozdíl 2 bodů, ale nedokázali jsme skóre zvrátit v náš prospěch. Ve čtvrté čtvrtině nám soupeř zase odskočil na rozdíl 16 bodů a to byl konečný rozdíl ve skóre.

Body: Kovač 9, Davídek 6, Hamtil 6, Ehl 5, Hendrych 5, Újezdský 5, Hazdra 4, Kubálek 4, Nosál 4, Tobiáš 4, Nováček 2, čtvrtiny: 24:12, 12:16, 12:18, 22:8

Kondoři Liberec : BA Nymburk 42 : 82

Do druhého zápasu jsme vstoupili o hodně lépe a během 3 minut jsme vedli 16:2. Kluci po celý zbytek zápasu drželi vedení, které se postupně navyšovalo.

Pochvala pro všechny hráče.

Body: Hendrych 16, Davídek 14, Kovač 13, Ehl 9, Hamtil 6, Tobiáš 6, Újezdský 6, Kubálek 4, Nováček 4, Hazdra 2, Nosál 2, čtvrtiny: 10:35, 14:16, 1:17, 17:14