Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

KADETI ODVRÁTILI KONEC SEZONY

Zatímco jejich vzory v A-týmu mužů mají čtvrtfinále NBL za sebou, kadeti U17 BA Nymburk si o tomto víkendu na Sokole Pražském udrželi ve svém čtvrtfinále naději na postup na Mistrovství ČR. Byť byli v neděli krok od vyřazení, skvělou třetí čtvrtinou zápas obrátili a v sérii hrané na tři vítězství je stav 2:2. Pokud je budete chtít podpořit, a určitě si to zaslouží, vyražte ve středu prvního května v 11 hodin do haly ZŠ Komenského. Nebudete litovat. Atmosféra zápasu bude více než bouřlivá.

Jak probíhaly zápasy na Sokole?

Sokol Pražský : BA Nymburk 98:71

Kadeti po prvních dvou utkáních na domácí palubovce odjížděli se skóre 1:1 na zápasy do Žitné ulice na půdu Sokola Pražského. Sobotní utkání bylo od prvních minut velice bojovné, střídali se úseky obranné a útočné na obou stranách, kdy buď padl koš za koš a nebo dokázaly oba týmy dobře bránit svůj vlastní koš, a tak nebyl k vidění příliš pohledný basketbal, který byl neustále přerušován fauly. Mnohem častěji byla slyšet píšťalka rozhodčích než síťka kterou propadl míč do koše a to padlo celkem 77 bodů již v poločase 40:37.

Vyrovnaný poločas nasvědčoval, že i druhé polovina utkání bude spíše taktickou bitvou, ale naši hráči začali hrát alibisticky, pouštěli se do bezhlavých akcí 1 na 1 a když se k tomu přidala zvýšená agresivita v obraně Sokola Pražského bylo zaděláno na "problém". Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 14 bodů a tak jsme se snažili vrhnout veškeré síly na obranu, kde jsme nechtěli dovolit lehké koše soupeře a naopak pokusit se bod po bodu ukrajovat náskok soupeře. Jako by však v sobotu bylo vše naruby a tak nás domácí hráči v poslední čtvrtině vyprovodili skórem 24:11 a v celkovém výsledku jasně zvítězili.

Sokol Pražský se tak ujal vedení 2:1 na zápasy a rázem se ocitl na koni vzhledem k faktu, že se play off kadetů hraje na 3 vítězná utkání, naopak náš tým stál před hrozbou vyřazení.

Body: Valentíny 22, Rylich 18, Kábrt 11, Benák 7, Srník a Fišera 4, Novák 3, Brož 2. Fauly: 16:21. Trojky: 11:6. TH: 24/15 : 17/11. Čtvrtiny: 22:21, 18:16, 34:23, 24:11.

Sokol Pražský : BA Nymburk 86:99

Nedělní zápas, stejné místo, stejný soupeř, ale z naší strany týmové pojetí hry s častými prvky rychlého protiútoku, dobré plnění obraných i útočných pokynů, vyjma posledních 5ti minut, tak by se dalo definovat nedělení střetnutí, ve kterém nám šlo o všechno.

První čtvrtinu jsme otevřeli dost nervózně, ale jakmile jsme si zvykly na poněkud "zvláštní" metr rozhodčích, začali jsme hrát náš basketbal a překlápět vedení na svou stranu, což se nám do poločasu podařilo a šli jsme tak do šaten s dvoubodovým vedením. Věděli jsme, že musíme nedělní třetí čtvrtinu zvládnout podstatně lépe a to se nám vydařilo náramně. Všichni hráči byli v laufu, úžasní diváci nás ani na vteřinu nenechali "odpočinout" a hnali nás za rozhodujícím trhákem v utkání, kdy jsme třetí dějství vyhráli 10:31 a vedli jsme před začátkem poslední periody 47:70.

Nástup do posledních minut nám vyšel také dobře a rozdíl jsme navýšili až na 26 bodů, pak však domácí vložili vše na jednu útočnou kartu, přehrávali nás útočnou situací pick and roll a po proměněné trojce stáhli náš náskok na rozdíl 8 bodů, větší drama jsme však nepřipustili a i když jsme koncovku nesehráli takticky úplně dobře, připsali jsme si důležité vítězství a vynutili si poslední rozhodující zápas na domácí palubovce, kde budeme usilovat o postup na final 4.

Rozhodující pátý zápas se hraje již ve středu 1. května od 11:00 v hale ZŠ Komenského. Přijďte podpořit naše kadety a dorazte fandit na Komendu v červeném, ať vytvoříme pekelnou atmosféru na rozhodující zápas play off.

Body: Kábrt 23, Rylich a Srník 22, Novák 14, Valentíny 13, Hodač 4, Fišera 1. Fauly: 21:25. Trojky 8:8. TH: 30/12, 24/15. Čtvrtiny: 22:17, 15:22, 10:31, 39:29.