KADETI VYBOJOVALI MISTROVSTVÍ ČR

Kadeti odehráli páté, rozhodující, čtvrtfinále proti Sokolu Pražskému a výhrou si zajistili postup na Final4 Mistroství ČR. Zásluhou obou soupeřů se hrál vynikající zápas, jehož druhou polovinu jsme bodově kontrolovali. Divácká kulisa zaplněné haly ZŠ Komenského byla fantastická a hnala oba týmy až na hranice svých schopností.

(na konci článku link na video a fotky)

BA Nymburk : Sokol Pražský  89:76

Pátý rozhodující zápas o postup na Final 4, zaplněná hala, koncentrovaný tým, radost a zároveň očekávání, jaký bude průběh zápasu.

Ten se od prvních minut rozjel ve velkém tempu, v první čtvrtině se hrálo stále nahoru a dolů, ale s množstvím nepřesných zakončení na obou stranách. Přeci jen důležitost rozhodujícího utkání dolehla na oba týmy. Bojovnost dostávala hráče obou týmů na zem ve snaze ukořistit míč. O trochu dříve se zbavili nervozity hosté a ujali se pětibodového vedení. Trenér Košař musel hned na úvod řešit dvě nepříjemné situace - zranění elitního doskakovače Juraje Valentiniho a dvě osobní chyby hlavního rozehrávače Františka Rylicha. Obě nepříjemnosti se nakonec podařilo sanovat, aniž by hra utrpěla.

Od druhé čtvrtiny jsme plně začali přebírat iniciativu utkání, povedlo se nám několik taktických prvků a i díky zlepšení střelby jsme se ujali v poločase šestibodového vedení. Pěkných akcí bylo hodně, ale trojka Franty Rylicha na audemars piguet replica konci posledního útoku prvního poločasu dodala nejen zmiňovaný náskok, ale hlavně byla velkým dovoleným dopingem do druhého poločasu.

Třetí čtvrtinu jsme začali další trojkou, tentokrát z pravého rohu a náskok poprvé olízl desítku. V celém druhém poločase jsme udržovali skvělé tempo hry, bránili jsme na pokraji svých možností, vybíhali jsme do rychlých protiútoků, které jsme efektivně zakončovali vysoko nad obroučkou, což nám po třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 26:19, dávalo jisté "uklidnění" do poslední desetiminutovky. Zvlášť poté, co buzzer beater Pavla Nováka doplachtil do koše a zvedl další lavinu nadšení v červené části zaplněné haly ZŠ Komenského.

Naše vedení nad deset bodů jsme i proti vytažené obraně a zóně dokázali udržet až do fausse sacoche gucci samotného závěru, i když se Sokol jednou přiblížil na devět bodů. S přibývajícími minutami a blížícím se koncem bylo stále jasněji, že toto utkání vyhrajeme. V poslední minutě se už halou neslo „hoši děkujem“  a my bychom chtěli ještě dodat: „FANOUŠCI, DĚKUJEM!!“

„Diváci pro nás byli opravdu šestým hráčem, dokázali stejně jako hráči vydržet celých 40 minut na maximum a zaslouženě jsme se tak mohli společně radovat po finálovém hvizdu rozhodčího,“ řekl na závěr trenér Jan Košař.

Body: Kábrt 21, Novák 20, Srník 11, Rylich 19, Benák a Hodač 8, Fišera 2.  Fauly: 17/12. Trojky: 26/11 : 16/4. TH: 9/6 : 17/8. Čtvrtiny: 16:21, 24:13, 26:19, 23:23.

Na facebooku najdete video z atmosféry v hale, ve fotogalerii tohoto webu fotky a fotografie od pana Kábrta najdete zde

03.05.2019 - 5:45