ŽÁCI U15 ZŮSTALI VE SKUPINĚ BEZ PROHRY JEDINÍ

O víkendu jsme pokračovali ve výborných výkonech a přidali na kupu vítězství zase nějaké z kategorie cenných. Doposud neporažení starší žáci U15 na své statusu nic nezměnili ani po zápase s Pískem. Junioři po dvou prohrách zabrali a vezou si dvě výhry. Nejmladší minižáci Nymburka přehráli Benešov, Milovičtí nestačili na Brandýs.

1. liga mužů - skupina západ

Sokol Pražský : Basketbal Polabí 96:94 PP

Třetí utkání nás zavedlo na palubovku Sokola Pražského, který měl k dispozici zejména podkošovou, výškovou výhodu. Tento handicap se nám podařilo zastavit pouze na doskoku, kde jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii, ale dolovili jsem až příliš snadné skórování podkošových hráčů z bezprostřední blízkosti koše. V celém průběhu se hrál velice urputný, rychlý, místy až zbrklý basketbal, který byl však divácky poměrně atraktivní a i když jsme 2 minuty před koncem ztráceli 7 a více bodů, dokázali jsme utkání dostat do prodloužení, nutno však podotknout, že zásluhou nedaných trestných hodů, jsme se zřejmě připravili o obrat a vítězství v základní hrací době. Prodloužení se neslo stále v duchu rychlých akcí, útok střídal obranu velice rychle, týmy se měnili ve vedení, ale na konci byl šťastnější tým domácích, který nakonec uspěl v prodloužení o pouhé dva body.

Body: Tůma 23, Novotný 21, Rylich 14, Kolář a Mikula 12, Dlugoš 10, Jirák 2, TH: 33/21 : 32/19, trojky: 35/7 : 33/9, čtvrtiny: 19:17, 15:19, 28:21, 17:22, prodloužení: 17:15

Junioři U19 - extraliga

Sokol Pražský - BA Nymburk 86:95

Po dvou hořkých porážkách na domácí palubovce se náš tým představil ve třetím kole extraligy U19 na horké půdě Sokola Pražského. Bylo jasné, že nás čeká náročné utkání, ale touha konečně zvítězit, byla obrovská. K tomu nám mělo pomoci i uzdravení posledního zraněného hráče - Františka Rylicha.

Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře, když nám soupeř v prvních dvou minutách lehce odskočil. Ještě do konce první čtvrtiny jsme však zvládli skóre převrátit na svou stranu. Druhá čtvrtina nám vyšla poměrně solidně, dokázali jsme dostat dva hráče soupeře do problémů s fauly a poločasové vedení o 17 bodů bylo zasloužené. Nástup do druhé půle ovšem opět zvládl lépe soupeř a tak se náš náskok zmenšil na pouhých 7 bodů před poslední čtvrtinou. Bojovalo se až do posledních minut, ale nakonec jsme poslední dějství zvládli a vezeme z Prahy velmi důležité vítězství!

Body: Kábrt 23+10 doskoků, Fanta 20+13 doskoků, Rylich 16, Valentíny a Srník 14, Holoubek 4, Novák a Snop 2  TH: 32/22, skóre po čtvrtinách: 18:25, 37:54, 64:71

BK Lokomotiva Plzeň - BA Nymburk 74:87

K dalšímu venkovnímu utkání jsme zavítali na palubovku Plzně. Vstup do utkání byl z naší strany rozpačitý a málo energický, soupeř se bez problémů držel na rozdílu jednoho či dvou košů. Zónová obrana soupeře nám občas zavařila, ale přece jen šlo jen to bylo jen o základních chybách, které jsme vytvářeli. Totéž platilo i o druhé čtvrtině, kde jsme alespoň ke konci dokázali odskočit na malinko větší rozdíl. Nástup do druhé půle byl z naší strany mnohem lepší, dokázali jsme dát snadné koše a konečně jsme začali mít převahu na doskoku. Zahráli si všichni hráči a utkání jsme kontrolovali až do konce.

Body: Holoubek 13, Fanta 12, Rylich, Mráz, Snop, Srník a Valentíny (10 doskoků) po 10 bodech, Kábrt 8, Jirák 4, Wágner 2  TH: 18/8, skóre po čtvrtinách: 18:20, 37:45, 53:68

Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk - BK Lions J.Hradec 98:62

V prvním poločase držel hosty ve hře Oupoh, se kterým si naše obrana nevěděla rady. Po přestávce jsme zvýšenou agresivitou v obraně začali hosty přehrávat a navyšovat postupně náskok. Do zápasu zasáhlo všech 12 hráčů, kteří byli na soupisce, a také se všem povedlo v zápase skórovat.

Body: Kolář 26, Fanta 16, Cogan 10, Janota a Střítežský po 8, Kozák a Jakubal po 7, Dittrich, Dohnal a Rufer po 4, Křemen a Černý po 4. Fauly 17:13, Trojky 5:6, TH: 17/5:20/10, stav po čtvrtinách 22:26 44:39 76:49

BA Nymburk - Sokol Písek 90:84

Tento zápas byl soubojem o průběžné 1. místo v tabulce a průběh tomu odpovídal. Hosty jako obvykle vedl bodově Svoboda, který zejména v prvním poločase kromě skórování ještě dobře uvolňoval své spoluhráče. Vedení se přelévalo na obě strany, v našem týmu pravidelně skóroval Kolář a také mu zdatně pomáhali Cogan s Janotou. Zápas jsme odehráli v užší rotaci, kredit si zaslouží všichni hráči za nasazení a bojovnost - to byly nakonec stejně rozhodující faktory. Je to pro nás důležité vítězství nad silným, do té doby neporaženým protivníkem.

Body: Kolář 39, Cogan 19, Janota 14, Dohnal a Střítežský po 7, Kozák a Janota po 2. Fauly 19:15, Trojky 8:12, TH: 16/10:23:12, stav po čtvrtinách 16:23 40:43 65:69

Nejmladší minižáci U11 – KP

Poprvé na domácí palubovce se letos představili naši benjamínci proti BC Benešov mix a soupeře jasně přehráli.

V prvním utkání jsme v sestavě udělali stejně vyrovnané pětice a pravidelně je střídali. Kluci hráli bojovně s velkým nasazením a nechyběla ani spousta pěkných akcí, přihrávek a zakončení.

Ve druhém utkání jsme pětice přeskládali, což ale nemělo velký vliv na výsledek, který byl opět přesvědčivý. Během utkání si kluci uvědomovali nedostatky a snažili se úspěšně o jejich nápravu.

Za 14 dní hrajeme další zápasy v Brandýse nad Labem.

BA Nymburk : BC Benešov mix  76:7

Body: Hazdra 18, Farkaš 9, Kovač a Kvíz 8, Poláček 7, Moc a Vrba 6, Kalný a Vokřál 4, Mirovský a Kukačka a Kroupa 2, Fauly:  3:5, Trojky:  3:0, TH:  6/1 : 2/0, čtvrtiny: 17:3, 18:2, 23:0, 18:2

BA Nymburk : BC Benešov  57:26

Body: Farkaš 14, Kovač 13, Poláček a Tomek 6, Vrba a Kroupa a Davídek 4, Hazdra a Kvíz a Kalný 2. Fauly:  11:5, Trojky:  0:0, TH:  5/3 : 12/5, čtvrtiny: 6:8, 18:6, 17:2, 16:10

V sobotu jsme v Milovicích odehráli dvě utkání proti týmu Brandýsu nad Labem. Obě utkání jsme prohráli. V prvním zápase měl náš soupeř navrch. Druhý zápas byl z naší strany povedenější a vyrovnanější. Škoda poslední čtvrtiny, která nám nevyšla.

NBK JUVENTA Milovice : BK Brandýs n.L.  27:74

Body: Novák 11, Bergmann 7, Kyral 4, Zachariáš 3, Kramule M.2.

NBK JUVENTA Milovice : BK Brandýs n.L.  28:49

Body: Bergmann 10, Zachariáš 7, Novák 5, Lubalec 2, Kyral 2, Prochovník 2

Dále nastoupili: Šeda, Vaňousek, Petkanov, Pospíšil, Kudrkička J, Redlich, Kramule T, Helešic a Novotný

16.10.2019 - 13:54