MLADŠÍ ŽÁCI VYHRÁLI DOHROMADY O 160

Muži Basketbalu Polabí bojovali úspěšně s Litoměřicemi, kadeti v extralize ubránili palubovku před Plzní, ale nestačili na lídra z Prahy. Mladší žáci v lize deklasovali venku Liberec i Děčín souhrnnou výhrou o 160 bodů! Nymburští minižáci U12 vyhráli v týdnu všech šest zápasů, do kterých nastoupili a ženy ve druhé lize nestačily dvakrát na Poděbrady.

1. liga mužů - skupina západ

Basketbal Polabí : Slavoj Litoměřice 91:87

V nedělním utkání nás čekal velice kvalitní tým Litoměřic, který se opírá zejména o hru v podkošovém území, a tak jsme šli do zápasu co nejvíce eliminovat hru v low post a snažit se o dobrý doskok, což se nám dařilo pouze v poslední čtvrtině. Minimální snaha chodit na útočný doskok, pomalejší přechod do útoku a často nepozorná hra 1 na 1 byla z naší strany voda na mlýn hostujícího celku. Když jsme přitlačili v obraně a začali hrát rychleji v přechodové fázi, dokázali jsme jasně diktovat tempo zápasu, těchto "záblesků" však bylo v prvních třech čtvrtinách velice málo. V posledním hracím období jsme vytáhli obranu, dokázali jsme několikrát lehce skórovat a navíc jsme se chytli i ve střelbě z dlouhé vzdálenosti, a tak jsme překlopili konečně vedení na naší stranu a vytvořili si až 9ti bodový náskok. V závěrečné minutě zápasu jsme však chybou špatných rozhodnutí v obraně dali soupeři alespoň teoretickou šanci na vyrovnání, které však Jakub Tůma odmítl z trestných hodů a tak jsme mohli slavit zasloužené vítězství, které má pro nás ve velice vyrovnané tabulce cenu zlata.

Body: Dlugoš, Tůma a Novotný 19, Kovář 17, Kolář 8, Kotásek 7, Jirák 2, TH: 29/22: 20/12, Trojky: 30/11 : 37/11. Čtvrtiny: 27:28, 19:20, 18:19, 27:20.

Kadeti U17 - exraliga

BA Nymburk - BK Lokomotiva Plzeň    63 : 60

Na domácí palubovce jsme přivítali hráče Lokomotivy Plzeň. Tři čtvrtiny jsme byli pozorní v obraně, výrazně lepší na doskoku 68/38 a kontrolovali vývoj utkání. Soupeř se v těchto hracích období přiblížil na rozdíl nejméně 7 bodů. V útoku jsme se prosazovali především z krátké vzdálenosti a trestnými hody. Čtvrtá čtvrtina kadety BA zastihla ve fyzickém útlumu. Toho soupeř využil a zvýšil aktivitu v osobní obraně, kterou prokládal zónou. Do našich řad se trochu vkradla obava o výsledek, z čehož pramenila řada ztracených míčů. Vůle po vítězství ale zůstala na naší straně a utkání kluci vybojovali a zaslouženě zvítězili.

Body: Studnický 17 (18 doskoků), Frič 14, Brož 14, Fišera 10, Kolář 4, Bašta 4, Fauly 20/19. Čtvrtiny: 15:9, 24:21, 19:7, 5:13.

BA Nymburk - Tygři Praha  60 : 75

První dvě hrací období jsme na velmi dynamicky hrajícího soupeře, který velmi dobře bránil a donutil naše hráče k fatálním chybám a ztrátám míče, nenašli způsob, jak ho v nasazení přibrzdit. Poločasové skóre -23 bodů odpovídalo předvedené hře obou aktérů. Ve druhém poločase jsme již byli aktivnější, nekupili řadu nevynucených chyb a obě dějství vyhráli. Ale bodový propad z prvního poločasu se nám podařilo pouze snížit a na obrat v utkání to nestačilo. Soupeř byl lepší v obranné činnosti a velmi dobrém pohybu do protiútoku.

Pochvalu zaslouží naši střídající hráči, kteří svou aktivitou pomohli týmu k ještě únosnému výsledku.

Body: Brož 14, Kolář 12 (12 doskoků), Fišera 10 (17 doskoků), Frič 6, Janovský 6, Studnický 5, Lorenz 5, Bašta 2. Fauly: 20/17. Čtvrtiny: 12:18, 7:24, 18:13, 23:20

Mladší žáci U14 – liga

BK Kondoři Liberec : BA Nymburk  47:154

Hned od první minuty jsme ukázali soupeři naši sílu. První čtvrtina (6:48) byla výborná jak v obraně, tak i v útoku. Další čtvrtiny jsme polevili hlavně v obraně a nesplnili tak obranný limit 35 bodů. Pozitivem ale bylo, že se všichni hráči zapsali to střelecké tabulky.

Body: Křemen 27, Dittrich 21, Snop 20, Černý J. 19, Adamec 16, Hájek 12. Vodrážka 10, Prokeš 9, Amiel 6, Procházka 6, Janoušek 4, Hlávka 2, Mach 2, TH 23/15, čtvrtiny: 6:48, 12:35, 15:37, 14:34.

Válečníci Děčín : BA Nymburk 47:100

V tomto utkání jsme zahráli velmi dobře první poločas, ve kterém jsme inkasovali pouze 13 bodů a obrana byla na jedničku. Bohužel ve druhém poločase jsme nedokázali pokračovat a zbytečnými ztrátami a špatnou obranou jsme dostali zbytečné koše.  Přestože je hráčům důrazně řečeno, že je potřeba udržet koncentraci v těchto utkáních se slabšími soupeři, soustředit se hlavně na obranu, tak se tak již několikáté utkání neděje. Což by se nám v extralize mohlo vymstít.

Body:  Křemen 19, Snop 16, Adamec 15, Dittrich 14, Černý J. 8, Vodrážka 7, Zhříval 7, Prokeš 6, Procházka 4, Hájek 2, Nazarčuk 2. TH:15/4. Čtvrtiny: 7:28  6:26   18:24   16:22

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

NBK Juventa Milovice - BA Nymburk 24:84 a 10:67

Družstvo U12 čekal náročný týden. Jako první ze tří dvojzápasů jsme zavítali v úterý na palubovku Milovic. V utkání jsme dokázali držet vysoké tempo a i přes spoustu nepřesností jsme zvítězili vysokým rozdílem. I druhé utkání jsme dovedli do úspěšného konce, podobně jako první zápas.

1. zápas

Body: Hauser 12. Sojka a Kovač 11, Davídek 10, Tobiáš 8, Hazdra, Farkaš a Újezdský 6, Poláček a Hendrych 4, Hamtil, Kvíz a Kořínek 2, TH 15/5. Čtvrtiny: 6:20, 7:25, 6:23, 5:16

2. zápas:

Body: Kovač 16, Tobiáš 10, Davídek 9, Hauser 7, Hazdra 5, Hamtil, Kořínek a Sojka 4, Hendrych, Kvíz, Klouček a Újezdský 2, TH 16/6, Čtvrtiny: 2:18, 4:14, 2:22, 2:13

BK Brandýs - BA Nymburk 59:69 a 23:59

Zatím nejvyrovnanější utkání nás čekalo v sobotu na palubovce Brandýsa nad Labem. Od začátku první čtvrtiny až do konce třetí měli domácí mírně navrch a do posledního dějství vstupovali s náskokem devíti bodů. Kluci však skvěle splnili taktické pokyny trenéra, dokázali atakovat hráče, který měl problém s fauly a poslední dějství jsme zvítězili v poměru 25:6!! Velká radost kluků z výhry o deset bodů tedy byla naprosto zasloužená! Ve druhém utkání už nechal trenér soupeře hrát všechny hráče z lavičky a tak jsme si snadno dokráčeli pro poměrně vysokou výhru.

1. zápas:

Body: Davídek 16, Tobiáš 14, Újezdský 13, Poláček 8, Hauser 6, Hazdra 5, Kovač 4, Sojka 2, Hendrych 1, TH 27/11. Čtvrtiny: 23:21, 15:10, 15:14, 25:6

2. zápas:

Body: Farkaš 12, Kovač a Hauser 10, Tobiáš 8, Poláček 6, Hamtil 4, Davídek 3, Sojka, Klouček a Hazdra 2, TH 14/5. Čtvrtiny: 3:20, 5:10, 7:14, 8:15

BA Nymburk - AŠ Mladá Boleslav 129:25 85:13

V neděli dopoledne finišoval náš náročný týden už pátým a šestým zápasem. Na Komendu dorazilo družstvo Mladé Boleslavi. Od úvodního rozskoku jsme diktovali tempo utkání a díky hezké týmové hře jsme přidávali jeden koš za druhým. I přes mnoho nepřesností se nám podařilo vsítit 129 bodů! Druhé utkání bylo z naší strany chvilkami poněkud rozpačité, bylo vidět, že klukům už trochu dochází síly, ale přesto jsme předvedli hezký výkon.

1. zápas:

Body: Kovač 18, Poláček 15, Hazdra a Újezdský 13, Davídek a Hauser 12, Tobiáš 10, Hendrych 8, Farkaš a Klouček 6, Vrba, Hamtil a Sojka 4, Kořínek a Kvíz 2, TH 9/2. Čtvrtiny: 40:7, 29:2, 29:14, 31:2

2. zápas:

Body: Davídek 26, Farkaš 16, Kovač a Tobiáš 10, Poláček a Hazdra 6, Hauser 5, Hamtil, Kvíz a Újezdský 2    TH 7/3. Čtvrtiny: 18:5, 31:0, 12:8, 24:0

AŠ Mladá Boleslav : NBK Milovice  48:57 a 66:33

1. zápas:

Body: Vitovský 24, Nozar 14, Zachariáš 8, Novák 4, Poddaný 3, Kicka 2, Dostál 1, Vaňousek 1. Čtvrtiny: 12:14, 8:16, 2:17, 16:10

2. zápas

Body: Nozar 12, Novák 8, Dostál 6, Kramule 2, Šeda 2, Žabenský 2, Vaňousek 1. Čtvrtiny: 16:8, 11:11, 21:3, 18:11

Ženy - 2.liga

Basket Poděbrady : Basketball Nymburk  71:61

Úvod zápas našim hráčkám vyšel dobře a prvních pět minut držely se soupeřem krok. Pak se ale nedokázaly popasovat s tvrdou a agresivní hrou Poděbrad, a když se k tomu přidal střelecký výpadek, rozdíl ve skóre se dostal až na 25 bodů. Ve druhém poločase, především v poslední čtvrtině, dokázaly ještě nymburské ženy zabojovat o výsledek a snížit na přijatelných deset bodů.

replicas de relojes replicas omega replicas hublot

Body: PDY: Martincová 16, Urbanová 13, Horáčková 9, Kaminská 9, Caldová 8, Herciková 7, Nykodýmová 4, Holíková 2, Seifrtová 2, Hnátková 1 - NBK: Hlaváčová 16, Hamplová 12, Hájková 9, Adamcová 8, Mikšovská 4, Veselá 3, Friedelová 2, Havlíková Anrea 2, Hojková 2, Myšková 2, Jonášová 1, trojky 4:1, fauly: 23:22, TH: 34/20:23:14, čtvrtiny: 20:12, 21:12, 20:16, 10:21

Basketball Nymburk : Basket Poděbrady  51:57

V podobném duchu jako v sobotu se hrálo i v odvetě. Poděbrady v Nymburce hrály těsnou obranu a nymburským hráčkám se nedařilo v první půli střelecky. Pouze 13 bodů za dvacet minut bylo opravdu málo a není divu, že se začal rozdíl opět propadat ke dvaceti bodům. Ještě úvod druhé poloviny patřil Poděbradům, které vedly 35:13. Ale ve třetí čtvrtině se boj vyrovnal a domácí hráčky začaly i díky dvěma trojkám stahovat vedení hostů. Ty mírně znervózněly. Ve čtvrté čtvrtině domácí hráčky ještě více přitlačily, nedovolily hostům žádný lehký koš a necelé dvě minuty před koncem se dostaly do vedení (49:47). Pak ale hosté proměnili dvě trojky a se štěstím dotáhli zápas k vítězství.

Body: NBK: Hamplová 10, Hlaváčová 8, Myšková 8, Hájková 6, Hojková 6, Havlíková 4, Adamcová 3, Jonášová 2, Mikšovská 2, Dirbáková 1, Mocová 1 - PDY: Kaminská 15, Martincová 10, Horáčková 7, Urbanová 7, Herciková 6, Caldová 5, Holíková 4, Nykodýmová 3, fauly: 27:22, trojky: 4:3, TH: 34/19:29/18, čtvrtiny: 8:12, 5:18, 13:11, 25:16

20.11.2019 - 10:07