NEPŘÍLIŠ ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

V posledním hracím víkendu týmy, které se do mistrovských bojů zapojily, moc nepotěšily. Z pěti zápasů vyhráli jen muži Basketbalu Polabí, starší žáci oba své zápasy prohráli. Starší minižáci v Brandýse zcela propadli. Naopak potěšili mladší žáci na vánočním turnaji v Ostravě, kde skončili na druhém místě. V článku najdete i krátký rozhovor s Evou Hubálkovou, trenérkou U14.

Muži - 1.liga, skupina západ

Basketbal Polabí : YDEA Kondor 95:84

V nedělním utkání na domácí palubovce jsme se nesešli v kompletním složení, ale i tak jsme chtěli potvrdit jasnou roli favoritů, což se nám od začátku utkání dařilo a postupně jsme navyšovali bodový náskok až na poločasový rozdíl dvaceti bodů v náš prospěch 60:40.

Do druhého poločasu jsme vstoupili značně uspokojeně, netlačili jsme se do rychlého protiútoku, volili jsme špatné rozhodnutí při volbě střel a tak třetí hrací dějství skončilo remízou 17:17. Stále přetrvávající bodový polštář jsme nechtěli ztratit ani v poslední čtvrtině a od začátku se nám to dařilo zejména díky dobré obraně, posledních 5 minut však patřilo domácím, naši hráči nechtěli bránit a někteří ani útočit. Náš nezájem a nechuť některých borců vedl k hostující šnůře 11:22 a tak jsme svojí laxností dovolili soupeři zápas alespoň kosmeticky korigovat.

Body: Kovář 20, Dlugoš 18, Kotásek 15, Vejvar 12, Kolář 10, Valentíny a Mikula 7, Mareš 6.

TH: 16/9, 15/10. Trojky: 41/14, 31/8, čtvrtiny: 25:19, 35:21, 17:17, 18:27

Starší žáci U15 - liga

Žáci posledními dvěma zápasy ukončili ligu, a protože skončili na třetím místě, vybojovali si účast v extralize nejlepších dvanácti týmů z ČR. Ta začíná v lednu a vyvrcholí v dubnu. Po ní už bude následovat mistrovství ČR, do kterého postoupí osm nejlepších družstev.

Sokol Písek - BA Nymburk 94:90

Atraktivní utkání pro diváky, kde se hrálo téměř bez obran. První poločas vyšel lépe domácím, kdy nás jednoduše přestříleli. Třetí čtvrtina byla z naší strany nejlepší, když se nám několikrát zadařilo zlepšenou obranou získat balón a dát jednoduché koše z protiútoku. V těchto momentech jsme se na soupeře dotáhli, ale nedokázali jsme jít do výraznějšího vedení. Poslední část už probíhala podobně jako první poločas, obrany moc nefungovaly a šlo jen o to, kdo promění o jeden dva koše navíc než soupeř.

Body: Kolář 43, Cogan 15, Janota 12, Dohnal 8, Střítežský a Fanta po 5, Jakubal 2. Fauly 23:25, Trojky 11:6, TH 39:25/32:22, čtvrtiny: 24:22, 30:24, 14:24, 26:20

BK Lions J.Hradec - BA Nymburk 79:69

V utkání už o nic nešlo, a podle toho také vypadalo, zejména z naší strany. Soupeř, byť nepostupující do extraligy, hrál s chutí a nadšením a díky tomuto přístupu zaslouženě vyhrál.

Body: Kolář 31, Cogan 16, Střítežský 6, Kozák a Jakubal po 5, Dohnal 4, Janota 2. Fauly 12:17, Trojky 5:6, TH: 18:14/15:9, čtvrtiny: 18:12, 21:16, 22:21, 18:20

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BK Brandýs n.L. : BA Juventa Nymburk  109:11 a 92:26

V posledních utkáních roku 2019 jsme nastoupili v Brandýse, kde jsme chtěli hlavně předvést výkon ze zápasů z Prahy. Bohužel z obou sobotních utkání byli trenéři velice zklamání. „Výkony se dali nazvat pouze jako tragické až ostudné. Bez jakékoliv snahy nejde žádný sport dělat a to na žádné úrovni,“ shodli se rozčarovaní trenéři Kelbichová - Nezdařilová a Devátý.

1.zápas

Body: Amiel, Ehl, Jenčík, Pelikán a Vitovský po 2, Davídek 1, TH: 21/5 : 8/3, čtvrtiny:  25:6, 25:1, 34:0, 25:4

2.zápas

Body: Hauser a Vitovský 4, Amiel, Brhel, Ehl, Jenčík, Kerhart, Nosál, Nováček, Pelikán a Pojsl po 2, TH: 21:6 : 8/4, čtvrtiny: 20:4, 35:7, 16:10, 21:5

Mladší žáci U14 - turnaj Christmas Cup 2019

Mladší žáci se zúčastnili o víkendu v Ostravě výborně obsazeného vánočního turnaje. Byl to skvěle obsazený turnaj, který prověřil naše hráče před blížící se extraligou.

BA Nymburk : NH Ostrava 59:72 (12:25, 8:20, 17:10, 22:17)

V prvním utkání proti mistru republiky U13, se kterým jsme na republice prohráli asi o 30 bodů, jsme nezvládli první půlku. Druhé dvě čtvrtiny jsme vyhráli a prohru o 13 bodů jsme brali v podstatě pozitivně. Ostrava hraje rychlý basketbal, a to vedlo k tomu, že jsme se v první polovině nestačili vracet do obrany. Pak už jsme jim už byli rovnocenným soupeřem.

BA Nymburk : VA Budapest 67:63 (11:22, 15:13, 23:10, 18:18)

V týmu soupeře byli urostlí hoši a na první pohled nebylo zřejmé, kdo hraje podkošového hráče a kdo rozehrávače. My jsme však získávali mnoho míčů již na soupeřově polovině, díky skvělému zdvojování a nedovolili jsme soupeři lehce přejít půlku.

BA Nymburk : Soproni Sportiskola 48:57 (12:8, 14:12, 12:18, 10:19)

Sobotní ráno bylo pro nás tragické. Ještě první čtvrtinu jsme vedli asi o 10 bodů, ale pak jsme se nedokázali rozběhnout a pokračovat v rychlé hře. Proti soupeři, který číhal „v bedně“ a nebránil osobně, jsme se těžko prosazovali střelecky. Pro náš tým to byl nejhorší soupeř, který se nedokázal uvolnit při vyhazování bez clon. Clony a stále clony používal i v postupném útoku. To nám vůbec nevyhovovalo. Škoda, byl to soupeř k poražení.

BA Nymburk : BK Vysočina 55:50 (20:12, 8:12, 20:11, 7:15)

Byl to krásný vyrovnaný a rychlý zápas, ve kterém jsme zahráli velmi dobře. Výborná obrana a plno krásných akcí založených na jednoduchosti proběhů a rychlých protiútoků. Byl to boj o každý míč s vítězným koncem.

BA Nymburk : Snakes Ostrava 90:46 (15:11, 22:13, 33:10, 20:12)

Utkání, které rozhodovalo o druhém místě. Po počátečním oťukávání jsme soupeře přímo převálcovali. Opět rozhodla naše celoplošná obrana, kde hráči vypichováním nahrávek a konečně častějším proměňováním jasných košů došli k vysokému vítězství.