POSLEDNÍ ZÁPASY ROKU 2019

Basketbalisté Polabí pokračovali v nadělování stobodových přídělů také proti Sokolu Pražskému, když jejich výhra byla „snadná“. Kadeti U17 naopak proti Sokolu Pražskému neuspěli ani jednou a oba zápasy prohráli výrazně, ale v předehrávce s Brnem uspěli. Mladší žáci U14 třemi výhrami stvrdili postup do extraligy a ženy nezaváhaly v zápase s posledním.

Muži - 1.liga, skupina Západ

Basketbal Polabí - Sokol Pražský 100:63

Polabskou „nížinu“ čekalo poslední utkání v roce 2019. Na naši palubovku přijel tým Sokola Pražského, který nás dokázal na své půdě zdolat, a tak jsme měli co vracet.

Již od začátku utkání jsme diktovali tempo hry a díky rychlé hře s dobrou úspěšností střelby (43% za 3 - 37/16) náš náskok rychle narostl na 15 bodů. Ve druhé čtvrtině se soupeř vzpamatoval z úvodního tlaku, ale tempo utkání bylo stále naše. Poločasové vedení o 20 bodů znamenalo jediné - nic nepodcenit. Do druhé půlky jsme nevstoupili špatně a protivníky jsme už do utkání nepustili. Poslední dějství bylo z naší strany rozpačité. Hezké akce střídaly zbytečné ztráty, ale i přesto jsme soupeře alespoň na obranné polovině dokázali poměrně solidně zastavit. Výrazně nám pomohla i převaha na doskoku - 53:37. Výsledné skóre 100:63 hovoří o jasném průběhu utkání a naši hráči tak v posledním utkání roku splnili povinnost a uhájili domácí neporazitelnost!

Body: Novotný 19  (5 trojek), Kovář 18 (10 doskoků), Kotásek 11, Votroubek a Dlugoš 10, Mikula 9, Kolář a Jirák 8, Mareš 4, Vejvar 3,  TH 22/10, čtvrtiny: 33:15, 20:18, 27:16, 20:14

Kadeti U17 - extraliga

Sokol Pražský - BA Nymburk  82:60

Na palubovce Sokola Pražského jsme odehráli první čtvrtinu utkání excelentně. Velmi soustředěně jsme bránili ústřední hráče soupeře a v útoku jsme hráli kolektivně a skórovali z připravených možností. Skóre po první čtvrtině, 26:17 v náš prospěch, nám dávalo velkou naději, že odehrajeme kvalitně celé utkání. Realita v dalších třech dějstvích ale bohu žel byla diametrálně jiná.

Hráči Sokola přidali na důrazu v obraně a naši hráči se opět začali dopouštět fatálních ztrát míčů a během čtyř minut druhé čtvrtiny přišli o slibný náskok. Do poločasu jsme nakupili čtrnáct ztrát a dovolili tím soupeři odskočit do sedmibodového vedení. Ve druhém poločase velmi úzké rotaci hráčů BA docházely síly a o jasné výhře soupeře nebylo pochyb.

Za pozitivní můžeme považovat naší jasnou převahu na doskoku 56:39.

Body: Studnický 19, Frič 16, Fišera 9, Benák 5, Bašta 4, Košnar 4, Kolář 2, Janovský 1, fauly: 24:15, čtvrtiny: 17:26, 23:7, 24:12, 18:15

BA Nymburk - Sokol Pražský 41 : 57

V neděli jsme přivítali na domácí palubovce stejného soupeře ze Sokola Pražského, odhodláni si napravit reputaci z nepodařeného sobotního utkání.

Trenéři vsadili velmi netradičně na zónovou obranu, která měla zamezit střelbě soupeře z krátké a střední vzdálenosti. A tím snížit množství obdržených bodů. Taktiku jsme se snažili dodržovat téměř celé utkání, o čemž svědčí i velmi nízké bodové skóre soupeře (57). V útočné fázi se nám však nedařilo proměňovat jednoduché koše z krátké i dlouhé vzdálenosti, což bylo hlavním faktorem vítězství soupeře. Také dvě lehká zranění základních hráčů rotace nám zamezila lepšímu výsledku.

Body: Fišera 12, Studnický 10, Frič 8, Kolář 3, Janovský 2, Košnar 2, Benák 2, Bašta 2, fauly: 12:15, čtvrtiny: 18:17, 5:16, 9:15, 9:9.

BA Nymburk - SAM Brno  77:57

Kadeti U17 v předehrávce 13.kola extraligy zaznamenali proti SAM Brno cenné vítězství o dvacet bodů, když během prvních tří čtvrtin vyhnali průběžné vedení až ke třiceti bodům. Pomohli si lepší střelbou za dva body a drtivou převahou na doskoku (55:33). Po útočném doskoku zaznamenali také 19 bodů a nepustili soupeře do rychlého protiútoku ani jednou, zatímco sami zaznamenali 14 bodů. Velký rozdíl byl také v bodech po ztrátách soupeře (31:12). Vysokým vítězstvím překlopili na svou stranu také rozdíl ze vzájemných zápasů s tímto soupeřem.

Naši hráči se představili jako koncentrovaný tým, který předvedl nejlepší výkon v dosavadním průběhu sezony. Tři čtvrtiny kluci velmi dobře bránili ústřední hráče soupeře, velmi dobře doskakovali a v útoku hráli kolektivně. Do střelecké listiny se zapsalo 9 z 10 hráčů. "Největším pozitivem je fakt, že tým má velkou vnitřní sílu. Dokázal se po sérii velmi nevydařených utkání postavit na nohy a naznačil velké hráčské předpoklady jednotlivců, tak i  odhodlání nepodlehnout dočasné herní krizi, kterou tým procházel. Věříme, že se kluci budou v tréninku pilně připravovat a že radostí z předvedené hry budou mít dostatek. Velká gratulace všem hráčům a poděkování rodičům za podporu," řekl po zápase trenér Michal Franěk.

Body:  Benák 16, Frič 16, Fišera 12, Košnar 9, Bašta 8, Studnický 6, Janovský 5, Kolář 3, Brož 2, fauly: 22:22, TH: 27:18 : 22/11, trojky: 5:6, čtvrtiny: 20:13, 21:10, 16:8, 20:26

Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk : Slavoj Litoměřice 106:38

Přestože výsledek ukazuje na jednoznačnou převahu, výkon domácích tak dobrý nebyl. Pokud zapnuli v obraně, přecházel soupeř polovinu jen s velkými obtížemi, proto je 38 obdržených bodů číslo příliš vysoké. První čtvrtina byla v podstatě vyrovnaná, teprve potom nabrala naše útočná aktivita obrátek a k jednoznačné výhře jsme si pomohli i mnoha trojkami. "V Ostravě na vánočním turnaji to byl úplně jiný tým," nemohla pochopit trenérka Hubálkové, jakou proměnu hráči udělali za necelý týden.

Body:  Snop 18, Křemen 17, Dittrich 12, Adamec 10, Vodrážka 10, Nazarčuk 8, Zhříval 8, Vrchota 7, Hájek 4, Procházka 4, Prokeš 4, Janoušek 2, Mach 2, TH:  8/2

Sokol Kbely : BA Nymburk 62:76

Utkání, ve kterém soupeř ukázal, jak se zápas od zápasu zlepšuje a my jsme hráli hlavně špatně. Žádná obrana a ve většině útoků jsme nahrávali soupeři, který jednoduchými koši skóroval. Již druhé utkání, kde hráči nepředvedli naši hru založenou na obraně a rychlých protiútocích.

Body: Křemen 16, Snop 10, Vrchota 10, Dittrich 9, Černý J. 8, Adamec 6, Zhříval 4, Prokeš 4, Vodrážka 4, Hájek 2, Janoušek 2, Mach 2, TH: 6/2, čtvrtiny: 12:17, 11:16, 13:24, 26:19

BK Brandýs n.L. : BA Nymburk 50:83

V nedělním utkání až na třetí čtvrtinu jsme opět propadli ve všech činnostech. Obrana, neproměňování z pod koše, výpomoc v obraně,… jako by tohle všechno kluci zapomněli nebo se jim už před vánocemi nechtělo.  Budeme věřit, že je extraliga probudí a popereme se o dobré umístění.

Body:  Dittrich 18,Vrchota 16, Křemen 12, Adamec 9, Snop 8, Nazarčuk 6, Černý J.4, Vodrážka 4, Prokeš 4, Mach 2, TH: 17/11, čtvrtiny: 10:14, 18:17, 9:28, 13:24

Ženy - 2.liga, skupina B

Basketball Nymburk - ADFORS Litomyšl  77:59

Do zápasu jsme nenastoupili zrovna nejlépe. Naše obrana byla velmi děravá a dostali jsme několik jednoduchých košů. Na druhé straně nám trvalo skoro 5 minut, než jsme se prosadili ze hry. Pak už jsme se chytli střelecky a začali dotahovat soupeře. Poločasové vedení o 3 body bylo zasloužené. Přestože jsme měli k dispozici jen 7 hráček, dokázali jsme přitvrdit obranu a lehce překonávat soupeřky 1 na 1. V poslední čtvrtině jsme trefili 5 trojek, a to nám dopomohlo k cennému vítězství o 18 bodů.

Body:  Hlaváčová 26, Hojková 16, Hájková 13, Mocová 12, Friedelová 8, Dirbáková 2, TH: 29/20 : 7/3, trojky: 9:4, čtvrtiny: 16:19, 20:14, 14:10, 27:16

18.12.2019 - 7:17