extraliga U15 | extraliga | 18.03.2018 13:30

DOMÁCÍ67
BSK Modřany-J.Supi
HOSTÉ60
Hala: ZŠ Nymburk

V zápase o udržení se ještě v naději o postup mezi nejlepších 8 týmů na MČR jsme v prvním poločase jasně dominovali. Hosty zdobí jejich rychlý protiútok, který jsme dokázali eliminovat a naopak naši hráči byli ti mnohem aktivnější, díky čemuž si vytvořili pohodlný poločasový výsledek 34:19.  Třetí čtvrtina se nesla v duchu koš za koš, ale žádný z týmů neměl oslnivou procentuální úspěšnost a tak třetí čtvrtina dopadla nerozhodně 18:18.  Hosté do poslední čtvrtiny dali vše a po pár úspěšných obranách kvůli naším chybám se pomalu začali přibližovat ve skóre, což znamenalo naše rozklepání se a strach o vítězství. Najednou jsme začali dělat hloupé chyby, míče nám začaly vyskakovat z rukou a soupeř se dvěma trojkami v řadě přiblížil až na rozdíl 3 bodů 58:55. Po oddechovém čase jsme se opět dokázali uklidnit a vrátit do zápasu, který jsme nakonec ovládli v koncovce o 7 bodů 67:60. Vzhledem k ostatním výsledkům máme nyní shodnou bilanci s Prostějovem, který má však ve svůj prospěch vzájemné skóre a tak není naše cesta mezi elitní osmičku jen v našich rukách, ale musíme spoléhat na zaváhání soupeře a naopak se snažit být ve zbývajících 4 zápasech bezchybní.

Body: Fišera 23, Benák 20, Studnický 8. Sapaly Nathan a Vomáčka 4, Brož a Zdobinský 2, Janovský 1.

Stavy po čtvrtinách 10:6, 34:19, 52:37, čtvrtiny: 10:6, 24:13, 18:18, 15:23, TH: 34/15