Základní část | extraliga | 19.11.2016 0:00

Junioři U19A
HOSTÉ81
Hala: Hala BA Sparta
Zápas podrobněji: Statistika

K sobotnímu utkání jsme zavítali do hlavního města, kde se proti nám na domácí palubovce postavilo v letošním ročníku do té doby neporažené družstvo. Utkání slibovalo velký boj, nejen že proti sobě stáli dvě akademie pomýšlející na nejvyšší pozice v tabulce, ale také proto, že šlo o reprízu loňského finále extraligy U19.

Do utkání proti soupeři, na jehož soupisce bylo 9 zahraničních hráčů a tři reprezentanti ČR, jsme vstoupili velmi dobře a ihned si získali bodový odstup. Naši hráči výborně plnili taktické pokyny jak na útočné tak obranné polovině hřiště. Společně s nízkou střeleckou úspěšnosti střelby domácích za 3 body jsme šli v poločase do šatny s jedenáctibodovým náskokem. Bylo nám však jasné, že GBA utkání jen tak nevzdá. Po poločase se nás soupeř dotáhl. Udělali jsme bohužel několik nešťastných rozhodnutí, díky nimž jsme dovolili domácím snadné body. Včas jsme se ale mobilizovali a osud utkání opět vzali do svých rukou. Opět jsme získali bodový rozdíl v podobě deseti bodů. I když na konci utkání se GBA snažila utkání zlomit ve svůj prospěch, k čemuž jí pomohla větší agresivita v obranně a i několik proměněných střel, my jsme si klidnou a taktickou hrou výhru vzít nenechali. I po tomto utkání jsme tedy zůstali v tomto ročníku extraligy U19 neporaženi a tato výhra se na konci základní části bude určitě hodit.

Body: Kovář a Kotásek 16, Kolář 13, Mráz 11, Ivan 10, Novotný, Hořejš a Štafl 5, TH: 18/13, F: 17, čtvrtiny: 15:19, 15:22, 22:23, 26:17