Základní část | extraliga | 04.03.2017 13:30

USK Praha
HOSTÉ67
Hala: ZŠ
Zápas podrobněji: Statistika

V sobotu po obědě jsme přivítali rivala z USK, který má v současné době nejlepší obranu v soutěži a pouze dvě porážky. Vzhledem k uvedeným skutečnostem bylo zřejmé, že půjde o bojovné utkání, kdy případná výhra dávala ještě hráčům USK teoretickou šanci na 1. místo. Od začátku utkání to byl hlavně boj o každý míč a každý centimetr hřiště. Pražané začali o něco lépe a dostali se do mírného vedení, které ale nebylo nijak výrazné. Ještě do konce poločasu se nám podařilo zlepšenou obranou v druhé čtvrtině dostat do mírného vedení. Druhý poločas byla velká přetahovaná, kdy se družstva střídala ve vedení, ale žádné si nevytvořilo uklidňující náskok. 20 sekund před koncem normální hrací doby se domácím podařilo srovnat a následný postupný útok soupeře ubránit. V prodloužení boj pokračoval, ale nakonec jsme uhájili nejtěsnější možnou výhru.

Výhra znamená 1. místo v tabulce extraligy U17 a v případě postupu z čtvrtfinále play-off budeme pořádat závěrečný turnaj FINAL-FOUR na domácí palubovce.

Body: Kulich 20, Vejvar 20, Mikyska 17, Kovář 6, Mareš 5 Fauly:  17:18, Trojky:  4:7, TH:  14/8 : 26/16, čtvrtiny: 11:16, 18:10, 14:19, 17:15, 8:7