Základní část | Liga, sk.B | 01.10.2017 0:00

DOMÁCÍ85
Žáci U15
HOSTÉ63
Hala:

Ani ve druhém venkovním utkání jsme nedokázali zvítězit i když náš výkon byl mnohem lepší než proti Poděbradům. Pardubice loni obsadili 3 místo na MČR a proto jsme byli pasováni do role papírově horšího týmu. Na začátku utkání jsme si tento fakt nepřipouštěli a hráli jsme velmi nebojácně, tvořivě a chytře a po zásluze první čtvrtinu vyhráli rozdílem 1 bodu. V další části jsme stupňovali svou aktivitu, ale leckdy až za hranici našich možností  s přemírou snahy rostli i naše chyby v obraně, když jsme během 2 čtvrtiny dovolili soupeři lacině vsítit 3 koše s ještě následným faulem, to domácí nakoplo k v obraně a naši kluci znervózněli, přestali běhat, tvořit a hrát svojí hru, což byla opět výhoda pro domácí. Zápas se definitivně zlomil na konci druhé čtvrtiny, kdy ještě po 19ti odehraných minutách byl stav utkání 31:30 ve prospěch pardubických hráčů, pak přišel náš výpadek, dostali jsme v poslední minutě druhé čtvrtiny dva jednoduché koše, jednu trojku a v poločase jsme prohrávali 38:30. Stejně tak jak domácí hráči zakončili první polovinu utkání, tak vstoupili i do druhé a za 4 minuty ve třetí čtvrtině jasně odskočili díky snadným košům na skóre 47:32 a o osudu utkání bylo rozhodnuto, naši kluci hráli ve velké křeči oproti lehce hrajícím domácím, kterým začala padat i střelba z dálky (ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme dostali 6 trojek) a tak se skóre zastavilo až na rozdílu 22 bodů. Za zmínku stojí skvělý výkon Davida Lorenze, který skvěle bojoval v obraně s nejlepším hráčem domácích Provazníkem, asistoval a celkově zaznamenal 16 bodů, k němu se výrazně přidal jen Pavel Benák s 22 body což na týmově hrající Pardubice nemohlo stačit.

Body: Benák 22, Lorenz 16, Zdobinský 7, Fišera 6, Janovský 5, Sapaly Nathan 4, Vomáčka 2, Brož 1, čtvrtiny: 17:18, 21:12, 22:16, 25:17, TH: 27/11